Autor: D. P.

Denver ponovo bolji od Golden Stejta

Jokić tripl-dablom razneo šampiona!  Denver vlada Zapadom!
Copyright Tanjug/AP

Ekipa Denver Nagetsa dokazala je da je trenutno najbolji tim Zapada, jer je u još jednom odmeravanju snaga sa aktuelnim prvakom lige Golden Stejtom nadmoćnom igrom došla do pobede - 134:117.

Nikola Jokić je postigao svoj 17. "tripl-dabl" u ovoj sezoni, a pravilo kaže da kad Srbin dođe do svog "trostrukog-dvostrukog", Denver sigurno dobija meč. Najbolji igrač NBA postigao je 22 poena 16 asistencija i 14 skokova za 33 minuta, uz šut iz igre od 69 odsto (9/13) - 4/5 sa slobodnih bacanja i 9/13 za dva, dok za tri nije pokušavao.

Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Do tada vodio se pravi "revolveraški" obračun jer su svi akteri bili koncentraisani na napad. Posle pauze Golden Stejt je počeo da posustaje, pa su domaći u tom periodu igre ostvarili 35:22. U nastavku Nagetsi su znali kako da stečeno sačuvaju, pa su ovaj derbi lagano priveli kraju.

Najefikasniji na meču bio je Dažamal Marej sa 33 poena, dok je kod gostiju Stef Kari ubacio 28.