Jokić korak od savršenstva: Razbio Nurkića i postigao tripl-dabl uz samo jedan promašaj!

Autor: D. P.

Centar Nagetsa briljirao za nastavak pobedničke serije

Nikola Jokić i Demijen Lilard - Copyright Tanjug/AP

Nikola Jokić melje sve pred sobom ove sezone, pa mu ni Portland nije mogao ništa iako su računali da će njihov adut u borbi sa Srbinom biti tradicionalno nezgodni Jusuf Nurkić.

Jokić je sa Denverom ostvario sedmu pobedu u nizu, 13. kod kuće, rezultatom 122:113, a on je meč završio 13. tripl-dablom u sezoni: 36 poena, 12 skokova i deset asistencija. Pri svemu tome, Jokić je bio skoro pa savršen.

Za 34 minuta na parketu šutirao je 12/12 za dva poena i 1/2 sa trojke i 9/10 sa linije slobodnih bacanja.

Taj jedan promašaj iz igre bio mu je jedini na utakmici koju su domaći rešili sredinom treće četvrtine.

Odličan je bio i Demijan Lilard u protivničkom timu sa 44 poena, tri skoka i osam asistencija. dok je Nurkić završio meč sa šest poena i deset skokova.

Denver u narednom meču igra protiv Minesote, čiju odbranu drži njegov stari rival Rudi Gober.