Oslabljena Zvezda ubedljivo poražena: Real je prosto prejak u ovakvom odnosu snaga

10.01.2023

19:48

0

Crveno-beli pretrpeli najubedljiviji poraz od kad je Duško Ivanović trener

Na kraju, ubedljiv poraz oslabljene Crvene zvezde. Real Madrid je takođe imao probleme u sastavu, ali i daleko širu rotaciju.

Na kraju, Zvezda - Real 59:79 (16:25, 18:13, 17:19, 10:22).

Zvezda je večeras imala 11 igrača u protokolu i 10 u rotaciji, bez nekoliko važnih igrača u rotaciji, ali je i tako hrabro "stala na crtu" jednom od najboljih klubova Evrope i uspela u jednom trenutku i da preokrene rezultat.

Šampion Srbije i Jadrana igrao je bez povređenih Luke Vildoze, Hasana Martina i Nikole Ivnaovića, dok je Ben Bentil bolestan, a Fakundo Kampaco još ne sme da igra Evroligu.

I u takvom sastavu je uspela krajem prvog i početkom drugog poluvremena da istupi -14 i povede sa pet razlike. Ali, malo po malo i Real se vratio i preokrenuo, a u finišu meča je došao i do ubedljive prednosti.

Ovo je Zvezdi tek treći poraz od kad je ekipu preuzeo Duško Ivanović, a i najubedljiviji je do sada, ali nemaju crveno-beli čega da se stide. Borili su se kao lavovi, želja je sve vreme bila tu i potpuno je jasno da bi situacija bila drugačija da je bar neko od ove petorice mogao da pomogne timu.

Iako je na kraju bilo 20 razlike, to nije realan odnos snaga ova dva tima, a navijači Zvezde imaju razloga za optimizam zbog nastupa tokom većeg dela ovog meča: Odbrana je bila skoro besprekorna do pred kraj, iako je napad "škripao", ali nije to ništa što se ne da ispraviti.

Nije ni ovaj poraz toliko neočekivan zbog kadrovske situacije u Zvezdi. Sada sledi četvrtak i Monako.

Crvena zvezda: Holand, Lazarević 2, Mitrović, Lazić, Dobrić 11, Raduljica nije ulazio u igru, Ilić, Nedović 18, Marković 5, 7as, 6sk, Kuzmić 6, Petrušev 17, Bentil nije igrao.

Real Madrid: Vilijams Gos 9, Kozer, Abalde 2, Hanga 2, Hezonja nije ulazio u igru, Rodrigez 5, Poarje 5, Korneli 12, Tavares 17, 12sk, Ljulj, Jabusele 8, Musa 19, 6sk.

38. minut: Ivanović je radio šta je mogao, morao je da odmara neke igrače, već u četvrtak dolazi Monako. Biće ovo verovatno najubedljiviji poraz Zvezde od kad je preuzeo crnogorski trener. 55:71. Još dva i po minuta do kraja meča

34. minut: Tavares radi šta želi trenutno, a Real odlazi na maksimalnih +15 - 51:66. Ivanović traži tajm-aut.

33. minut: Tavares uspeva da reši "nemoguće" iz reketa i Real opet ima dvocifrenu razliku. Tajm-aut za Ivanovića. 51:61

32. minut: Stoji napad Crvene zvezde. Očigledna je želja, igrači izgaraju, ali nema poena. 51:59

Kraj treće četvrtine, 51:57

30. minut: Dominacija Tavaresa, koji radi sve. Real ima ozbiljniju prednost, ali je Dobrić u samom finišu treće četvrtine izmislio poene - 51:57

30. minut: Stao je potpuno Zvezdin napad, Real ponovo ima ozbiljnu razliku. 49.57

28. minut: Tavares hvata ofanzivni skok, a Korneli pogađa, tako da Ivanović mora da traži tajm-aut. 49:51

27. minut: Musa pogađa trojku, Real se brani, pa Tavares pogađa za izjednačenje. Zvezdi je propao jedan napad, ali je odbrana na mestu, Petrušev istrčava sam u kontru i vraća prednost Zvezdi. Ivanović poništava tajm-aut. 49:47. Na drugoj strani Korneli opet izjednačuje. 49:49.

26. minut: Čuva Zvezda prednost, sada je proradio napad, a odbrana sve vreme je na nivou. Pionir se trese od navijanja, fantastičan preokret crveno-belih.

25. minut: Petrušev pogađa trojku! 45:41

24. minut: Korneli daje trojku, to su prvi poeni Reala posle skoro puna četiri minuta košarke. 42:41

23. minut: I Dobrić pogađa! To je već serija 8:0, Ćus Mateo mora da traži tajm-aut! 42:38

23. minut: Petrušev pored Tavaresa donosi vođstvo Zvezdi! 40:38, prvi put večeras.

22. minut: Nastavila se dobra odbrana Zvezde, dobila je napad za vođstvo, ali se Nedović odlučio za jako težak šut i promašio. Crveno-beli su potpuno isterali Real iz reketa i, uopšte, igraju jako dobru odbranu. Sada je Marković iznudio faul u napadu! "Pefi" večeras radi baš sve. 38:38

21. minut: Drugo poluvreme počelo je košem Petruševa i Zvezda prilazi na samo dva poena razlike. Domaćin se odbranio i izjednačio! 38:38

Ovaj rezulat je mnogo realniji, nego ona dvocifrena razlika. Odbrana Zvezde je postavljena dobro, napad "škripi", ali čim se Nedović raspucao i Petrušev "namestio" ruku, crveno-beli su se potpuno vratili u igru i sada imaju nalet.

Nedović je postigao 14 poena, Petrušev osam, Marković ima sedam asistencija, pet poena i četiri skoka, bez izgubljene lopte. Džanan Musa je najefikasniji u Realu sa 11 poena.

Kraj prvog poluvremena, 34:38

20. minut: Musa ne promašuje sa penala, ali je Petrušev "podesio ruku", pa sada pogađa i sa poludistance. Zvezda se odbranila i može da odigra ceo napad, ali se Real odbranio. 34:38

19. minut: Petrušev pogađa trojku! Zvezda je na samo -4, a ne tako davno je bila i na -13. 32:36

18. minut: Jabusele je pogodio koš, ali je pre toga bio fauliran. Ipak, sudije su priznale koš i dodatno bacanje, a onda je svašta poletelo u teren, tako da je meč prekinut. Stiglo je zvanično saopštenje da će se isprazniti hala ako se ovako nastavi. Pao je jedan sok, tako da duže traje brisanje parketa. Jabusele promašuje dodatno bacanje - 29:36

18. minut: Pogađa i Marković i Zvezda se potpuno vratila u igru! 29:34

17. minut: Neeeedović! Opet pogađa trojku, sada Real mora da traži tajm-aut. 27:34

15. minut: Nedović pogađa treću trojku za Zvezdu, ali retku slabije postavljenu odbranu domaćina odmah koristi Real. 22:34

14. minut: Sve je trenutno na strani Reala. Mora se naglasiti da Zvezda ne igra odbranu toliko loše, ali u napadu prosto nema opcija. Real ima dosta visoku postavu i crveno-beli moraju da se muče za svaki napad. Kuzmić pogađa. 19:31

Stigle su nam prve fotke iz Pionira:

12. minut: Igra se jako tvrdo. Petrušev je trenutno prva napadačka opcija Zvezde, uspeo je za sada da izmami jedno bacanje. Serhio Rodrigez daje trojku i Real ide na dvocifrenu razliku - 17:28

Kraj prve četvrtine, 16:26

10. minut: Korneli odgovara trojkom, Real je odigrao ceo napad, Musa postiže koš. 16:25 na kraju prve četvrtine, malo prevelika razlika na ono što smo videli. Tavares ima već sedam poena, tri skoka i blokadu i glavni je problem za Zvezdu večeras.

10. minut: Sjajna akcija Zvezde, Petrušev zakucava i diže halu na noge. 16:20

8. minut: Vilijams-Gos je u prodoru udario laktom u lice Nedovića, koji je pao i ostao da leži na zemlji. Bilo je nenamerno, a nastao je prekid, tražen je "čelendž", ali je odbijen. 13:16

7. minut: Nedović opet pogađa trojku! Zvezda se vratila u igru  11:14

6. minut: Zvezda je tri i po minuta bila bez koša, iako se dobro branila. Crnu seriju konačno prekida Nedović trojkom - 8:12

3. minut: Stefan Marković je dao prvu trojku za Zvezdu večras za 5:5, ali Real koristi Tavaresa, jednog od najboljih centara Evrolige, za koga crveno-beli trenutno nemaju rešenja. 5:8

2. minut: Zvezda ima malo problema u napadu na samom početku. 70 sekundi bez koša, ali onda Dobrić daje i to preko Tavaresa. 2:2

- Počeo je meč, ovo su startne petorke:

Crvena zvezda: Lazić, Marković, Dobrić, Mitrović i Petrušev.
Real Madrid: Vilijams-Gos, Kozer, Abalde, Jabusele i Tavares.

- Halom se orilo "Faku, Faku", tokom predstavljanja igrača.

- Ipak nema Bentila, koji ima temperaturu. Oba tima imaju problema sa sastavima. Oni su večeras u protokolu:

Crvena zvezda: Marković, Nedović, Holand, Lazarević, Dobrić, Lazić, Ilić, Raduljica, Kuzmić, Petrušev i Mitrović.

Real Madrid: Vilijams-Gos, Kozer, Abalde Dijaz, Hanga, Hezonja, Rodrigez, Poarje, Korneli, Tavares, Ljuj, Jabusele i Musa.

- Igrači nose posebne majice...

- Sat vremena pre početka meča, dvorana je već puna!

- Zagreva se i Miroslav Raduljica.

Bez obzira na kadrovske probleme, crnogorski stručnjak ističe da njegova ekipa u svakom meču ide na pobedu

- Mi smo ekipa koja uvek misli da može da pobedi svakoga. Tako ćemo igrati i sutra, iako igramo protiv verovatno najkompletnije ekipe u Evropi. Imaju sve, visinu, brzinu, plejmejkere, šutere. U poslednjih nekoliko utakmica imaju izvanredan procenat šuta, ne samo mali igrači, nego i njihove četvorke. Veoma je teško igrati protiv njih, ali mi ćemo uz pomoć naše publike, koja će sigruno doći da nas bodri sportski i veličanstveno, kao i uvek, pokušati da ih dobijemo - poručio je Ivanović.