Magični Dončić ukrasio Dalasovu noć za pamćenje! Mavsi otkrili statuu Novickog, pa u neverovatnoj trećoj četvrtini srušili Lejkerse!

25.12.2022

22:59

0

Slovenački reprezentativac stao nadomak tripl-dabla

Luka Dončić na meču protiv Lejkersa - Copyright Profimedia

Košarkaši Dalasa pobedili su LA Lejkerse rezultatom 124:115 u NBA ligi. Dalas je trijumfovao zahvaljujući neverovatnom drugom poluvremenu, posebno trećoj četvrtini, koju je dobio sa 30 poena razlike i 51 ubačenim poenom.

Dobro je išlo Lejkersima na startu, imali su prednost i 14 razlike u prvom delu, ali su onda na scenu stupili Luka Dončić i Tim Hardavej.

Luka Dončić je utakmicu završio sa 32 poena i po devet skokova i asistencija, dok su ga dobro pratili Vud sa 30 i Hardavej sa 26 poena. Lejkersima nije pomogla odlična partija Lebrona Džejmsa, koji je dao 38 poena, uz šest skokova i pet asistencija.

Pred utakmicu otkrivena je i statua legende Maveriksa, nemačkog košarkaša Dirka Novickog.

Prethodno je Filadelfija savladala Njujork Nikse u gostima 119:112. Briljirali su Džoel Embid sa 35 i Džejms Harden sa 29 poena.