14.10.2020

19:09 >> 22:15

0

Srpski košarkaš vodio Bajern do velike pobede

Maestralna partija Vladimira Lučića najzaslužnija je za to što Bajern u trijumfalnom raspoloženju napušta Tel Aviv – 85:82 (15:15, 19:10, 26:30, 25:27). Srpski reprezentativac je odigrao skoro perfektan meč, postigao je 26 poena (8/9 sl. b, 3/3 za dva, 4/5 za tri, 3 sk) u kojem je Makabi skoro tri četvrtine jurio dvocifreni zaostatak za ekipom Andree Trinkijerija.

Bajern je, posle izjednačene uvodne deonice, krajem prvog poluvremena došao do 11 poena viška (34:23), posle čega su košarkaši nemačkog kluba predvođeni nekadašnjim kapitenom Partizana bez mnogo muke održavali stečenu razliku, koja je i do plus 12 početkom završnog kvartala (70:58, 32. minut).

Evroliga menja pravila: Nema više 0:20, utakmice se odlažu

Kada je video da im utakmica izmiče iz ruku, Skoti Vilbekin je pokušao skoro sam da se izbori sa Bavarcima. U poslednjih pet minuta susreta ubacio je 15 poena, ali je domaćinu to bilo dovoljno samo da duel uvede u penal završnicu.

Pored sjanog Lučića, značajne role u ekipi Bajerna odigrali su Cipser (16 poena), Rejnolds (14) i Boldvin (13), dok su kod Makabija jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bili Vilbekin sa 27 i Žižić sa 19 poena.

Debata 24sedam: Dalipagić, Ražnatović i Paspalj o aktuelnom trenutku u košarci

Za razliku od Makabija, Olimpijakos je uspeo da odbrani domaći teren u duelu sa milanskom Olimpijom (86:75 – 18:21, 18:21, 27:16, 23:17), koja je u prvih 20 minuta pretila pirejskom klubu. Raspoloženi Serhio Rodrigez bio je prva violina u italijanskoj ekipi, koju je vodio do plus osam u finišu druge deonice (42:34).

Ipak, sredinom trećeg kvartala Mekisik je vezao šest poena i poveo Olimpijakos do preokreta, koji je usledio u završnici pretposlednje deonice (59:53, 29. minut), posle čega su domaći relativno lako prelomili rivala i bez ikakve drame priveli meč kraju.

Slukas je sa 17 poena i 11 asistencija bio najbolji pojedinac na meču, Printezis i Harison su mu sa po 16 poena bili sjajna podrška, dok su u milanskoj ekipi efikasniji od ostalih bili Rodrigez sa 18, Rol sa 16 i Lidej sa 10 poena.