19:17 >> 23:24

0

Hrvatski klubovi se trijumfalno vraćaju iz Slovenije

Copyright ABA/Primorska/Aleksander Golob

Košarkaši Zadra i Cibone pobegli su sa dna Jadrana, gde je, kao jedina ekipa bez pobede u novoj sezoni regionalnog takmičenja, ostala Primorska.

Izabranici Veljka Mršića su u derbiju začelja kao gosti bili bolji od tima iz Kopera, koji su ubedljivo savladali – 77:55 (19:17, 16:12, 16:14, 26:12). Iako su gosti skoro 32 minuta bili u rezultatskom plusu, domaći su uspevali da održe rezultatski priključak sve do završne četvrtine u kojoj su Zadrani, predvođeni Junakovićem i Mavrom, overili prvo jadransko slavlje ove sezone.

Mavra je 21 poenom bio najefikasniji igrač utakmice, Vuković je na meču u Sloveniji ostvario dabl-dabl učinak (14 p, 12 sk), dok su Gilbert i Junaković duel okončali sa po 10 poena. Na drugoj strani poenterski su se izdvojili Vončina (19), Kastrati (11), Macura (10).

U poslednjem meču četvrtog kola ABA lige, Cibona je u Novom Mestu bila bolja od Krke 80:63 (21:10, 18:29, 18:15, 23:9). “Vukove” su do prvog trijumfa predvodili Prkačin sa 23 i Drežnjak sa 14 poena.