Micić progovorio o alarmima i inatu, pa istakao: Drago mi je što sam deo Efesa, mislim da povreda nije ozbiljna (VIDEO)

20.05.2022 | 10:39

Srpski košarkaš o utiscima pred finale Evrolige

Copyright MN Press

Srpski plejmejker Vasilije Micić trojkom u poslednjoj sekundi polufinala fajnal fora, srušio je ekipu Olimpijakosa, te poslao Efes u borbu za odbranu titule.

Rival u subotu od 19 sati biće im ekipa Real Madrida, koja je pak eliminisala Barselonu.

Dan kasnije, Vasilije Micić je na konferenciji za medije, pohvalio saigrače.

- Prvenstveno mislim da iskustvo sa ovog fajnal fora unikatno zbog tog sporijeg početka sezone, sa dosta uspona i padova, je uticao na to da probudi inat u nama, jer u trenutku kada gubite 12 utakmica na strani zaredom shvatate da nešto nije u redu i da se pali alarm. Od početka, kada smo se okupili, uvek sam napominjao da svaki igrač koji je deo kolektiva ima individualnu motivaciju da dokaže i pokaže svoje najbolje svetlo. Takvi pojedinci kada se okupe u dobar kolektiv kao što smo mi definitivno rezultat ne manjka. Ono što mi je najdraže od svega, apropo priče o Realu, tradiciji i pobedničkom mentalitetu, mislim da smo mi to uradili u ove četiri godine i jako mi je drago da sam deo ove priče sa Efesom - rekao je Micić.

U polufinalu, Vasa je zadobio i manju povredu, ali se nada da nije ozbiljno.

- Što se tiče povrede, dobio sam udarac u drugoj četvrtini. Ali, kao što vidite igrao sam do kraja i pronašao sam način da doprinesem. Danas ćemo videti, ali mislim da nije toliko ozbiljno - optimista je Micić.

Pojasnio je potom Micić i svoju izjavu odmah nakon meča, kada je pomenuo srpski mentalitet.

- Generalno kada se priča o mentalitetu to je malo i preuveličana stvar, kada se govori o srpskom mentalitetu. Ali, mislim da mi kao nacija imamo pozitivni stav prema teškim situacijama, volimo da preuzimamo odgovornost. Ja sam odrastao sa dosta kvalitetnih igrača koji su isto to radili i nadao sam se da ću i ja biti u toj nekoj poziciji. Nisam imao puno prilika da rešavam utakmice kao juče, ali je jako lep osećaj i mnogo mi je drago što se to desilo ovde.

Bonus video

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2022/05/01/64c4e9adb45738d81958c51b/uhd/64c4e9adb45738d81958c51b.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9adb45738d81958c51b",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/snapshot/1016139_th_1653040067.jpg",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: 24sedam