Čekaće Partizan još na finale! Budućnost u pravoj drami produžila seriju i izborila "majstoricu"

15.05.2022

20:38

0

Crno-beli se "digli iz mrtvih" poveli 21 sekundu pre kraja, a onda je lopta došla do Micova...

KK_BUDUCNOST_VOLI_-_KK_PARTIZAN_011 - Copyright AdmiralBet ABA liga/Budućnost VOLI

Budućnost je u pravoj drami pobedila Partizan, zahvaljujući trojci Vladimira Micova tri sekunde pre kraja. Crno-bele su skupo koštali promašeni penali i ima za čime da žali.

Na kraju, Budućnost - Partizan 72:71 (20:17, 18:10, 17:22, 17:22).

Partizan je promašio 12 penala, Kevin Panter nije imao nijedan jedini poen, a raspucani Zak Ledej bio je nedovoljan da nadoknadi prvo poluvreme, koje su crno-beli svojim greškama prosto poklonili rivalu.

Ipak, posle jako lošeg prvog poluvremena, crno-beli su stisli odbranu i počeli da pogađaju za tri. Nakon 1/10 u prvom poluvremenu, u drugom je bilo odličnih 8/13, ali na kraju Ledej nije mogao sam. Njegovih 28 poena nije bilo dovoljno za konačni trijumf.

Mada, možda bi i bilo da Micov nije pogodio onu trojku, svoju tek drugu na meču. Crno-beli su u drugom poluvremenu gubili i 13 razlike, a onda 21 sekundu pre kraja ponovo poveli. Bilo je 69:71 nakon koša Mura iz teške pozicije.

Budućnost je lepo izgradila napad, lepo je išla lopta i na kraju je došla do Micova u ćošku, a on je školski šutnuo i pogodio.

Preostalo je bilo još skoro četiri sekunde, Obradović je pozvao tajm-aut, ali niko nije mogao da izađe po loptu, tako da je na kraju išao lob-pas na Lesora, koji nije stigao da je prihvati.

Uspela je tako Budućnost da "preživi" Partizan, a možemo konstatovati da su gosti praktično sami sebe pobedili.

Budućnost: Kobs 13, Atić 2, Šehović nije igrao, Micov 8, Barović 3, D. Nikolić 2, 6sk, Sili, Z. Nikolić 8, 4sk, Kuridža 6, 6sk, Drobnjak, Popović 15, Peri 15, 5sk.

Partizan: Panter, Vukčević nije igrao, Ledej 28, 8sk, Zagorac 7, 6sk, Koprivica 2, Smailagić 7, Avramović 7, 4as, Mur 3, Glas, Lesor 8, 5sk, Trifunović, Madar 9.

Kraj! 72:71

Nije mogao niko da primi loptu i na kraju je išao lob-pas na Lesora, koji nije dobro primio loptu. I to je kraj.

40. minut: Mur daje koš, ali Micov daje trojku! To je minimalna prednost Budućnosti, još tri sekunde 72:71, tajm-aut.

40. minut: Ledej za vođstvo, izjednačava Popović sa penala 69:69. Tajm-aut Obradovića, još 40 sekundi.

39. minut: Leeedeeeeej! Partizanov Amerikanac daje trojku za izjednačenje, njegovih 26 poena! 67:67, 90 sekundi do kraja!

38. minut: Zagorac za tri! Preuzeo je kapiten odgovornost i pogodio trojku, a onda je MJK napravio faul u napadu, a Ledej daje koš i to je minimalna razlika! 65:64

38. minut: Kakva trojka Perija! Posle dugo vremena bez poena, Peri sa osam metara, po isteku napada, sa Smailagićem na ruci daje važnu trojku! Na drugoj strani Ledej ne uspeva da vrati, ali Smailagić pravi faul u napadu i šalje MJK-a na liniju za penal. 65:59, još 2:58 do kraja.

37. minut: Smailagić postiže oba bacanja, što je važno na ovoj utakmici, do sada najgoroj u sezoni po penalima. Ledej daje koš preko Nikolića! Samo je dva razlike 61:59

36. minut: Partizan i dalje promašuje penale! Sada je na 12/24 i tih 50 odsto su maksimum koji su imali večeras. Videćemo koliko će to skupo koštati crno-bele. I dalje je 61:55

35. minut: Opet se igra tvrdo, obe ekipe teško postižu poene. Panter je šutirao, ali mu je lopta bukvalno izašla iz koša, pa posle promašuje i trojku. on je i dalje bez poena, ali je Partizan i te kako u igri. Na drugoj strani, Popović opet prodorom dolazi do koša. 61:54

32. minut: Partizan je posle koraka Lesora ubeležio prvu izgubljenu loptu u drugom poluvremenu, a Popović posle prodora postiže prve poene za Budućnost u ovoj deonici. Jako teško se dolazi do poena. 57:52

31. minut: Ledej za tri! Posle 1/10 u prvom poluvremenu, za sada 6/8. Samo je 55:52, kakav nalet Partizana!

Kraj treće četvrtine - 55:49

30. minut: Imao je Partizan nekoliko promašaja, ali sve to nadoknađuje baš dobrom odbranom i mnogo većom disciplinom na lopti. Kobs konačno prekida post za Budućnost, ali Avramović daje trojku! Ipak, ostalo je nekoliko sekundi, a Kobs radi ono što najbolje zna - daje koš sa poludistance - 55:49

28. minut: Smailagić pogađa za tri! Krenuo je šut sa distance Partizana! A u ovoj četvrtini nije izgubio nijednu loptu. Bilo je +13 za Budućnost, a sada je 51:45

27. minut: Micov i Peri su se baš razigrali, ali Zagorac je bio potpuno otvoren i pogodio trojku - 51:42. Ljuti se Džikić sada na svoje igrače - 51:42

25. minut: Budućnost dolazi do nove maksimalne prednosti, +13, ali Avramović postiže drugu trojku Partizana u ovom poluvremenu - 49:39.

24. minut: Ledej postiže sedmi vezani poen za Partizan, a na drugoj strani razigrani Peri zakucava! 47:36.

23. minut: Ledej je ostao sam "kao duh" i pogodio trojku! Posle dobre odbrane Partizana, Trifunović je ostao sam na šutu za tri, ali promašuje, samo da bi Peri "promešao" odbranu gostiju i položio za 45:34.

22. minut: I drugo poluvreme je počelo tvrdo, posle skoro celog minuta bez poena, Madar daje koš, a onda i Ledej bacanja za 38:31, ali Micov postiže trojku na isteku napada. Posle toga Peri pogađa dva od tri bacanja za maksimalnu prednost - 43:31.

Kraj prvog poluvremena, 38:27

Partizan za tri šutira 1/10, a promašio je čak 10 penala – 8/18! Kada se na sve to doda osam izgubljenih lopti i tek šest timskih asistencija, jasno je da će nešto morati da se menja. Ledej je postigao devet poena, Lesor sedam, a Madar šest. Kevin Panter je bez ijednog poena, promašio je svih svojih pet šuteva.

Kobs je dao devet poena za Budućnost, Popović sedam, Zoran Nikolić 6, a Jagodić Kuridža 5.

20. minut: Popović je postigao trojku, a onda odmah ukrao loptu i u poslednjoj sekundi položio za već sad ozbiljnu prednost.

18. minut: Partizan ima sedam izgubljenih lopti, 1/9 za tri i 6/13 sa penala. Zoran Nikolić uzvraća zakucavanjem, ponovo Obradović zove tajm-aut. 33:25

Prepravljen je rezultat, ipak nije bila trojka - 27:21

16. minut: Partizan je za pet minuta dao samo dva poena. Šut Zagorca je bukvalno izašao iz koša, tako da zaista nema sreće. Budućnost je nešto i ubacila. Jako, jako tvrda četvrtina, ređaju se promašaji. Konačno, Madar pogađa trojku! Pošto je 27:19 stajalo nepuna tri minuta, Madar daje trojku i to je tajm aut. 27:22

14. minut: Stigla je Budućnost jednom na +9, Partizan igra potpuno van ritma. Koprivica promašuje oba bacanja, a svi ti penali mogu skupo da koštaju crno-bele na ovom nivou takmičenja. 27:19.

11. minut: Glas je posle prodora dao koš, ali je napravio faul. Na drugoj strani, Nikolić sam "kao duh" hvata ofanzivni skok i "prikucava". Moraju crno-beli da smanje greške. 22:17

Stigle su nam prve fotke iz Morače:

Kraj prve četvrtine: 20:17

Partizan je promašio četiri penala i ima četiri izgubljene lopte, tako da tu leži ključ prednosti Budućnosti. Dosta isprekidana prva četvrtina, sa mnogo grešaka na obe strane. Videli smo čak 16 ličnih grešaka u prvih 10 minuta igre.

10. minut: Ledej je pogodio trojku, a onda su se ekipe selile s jedne linije penala na drugu. 19:15

9. minut: Budućnost je izašla iz bonusa nepuna tri minuta pre kraja. Mur je pogodio jedno bacanje, pa se odbranio, a onda zabeležio još jednu izgubljenu loptu. Budućnost takođe greši, nije baš lepa igra trenutno. Posle lične Barovića, Lesor je otišao na liniju penala i pogodio jednom. On je dao sedam od Partizanovih 11 poena. 16:11

8. minut: Kobs je nastavio meč. Mnogo je prekida, greše oba tima, ali je Budućnost preciznija i bolje čuva loptu: Partizan ima već tri izgubljene lopte. 16:9

6. minut: Lesor je lako zakucao, dobar napad Partizana, to je već šest poena za njega. Na drugoj strani pravi faul, a onda i Avramović svoj drugi za vrlo kratko vreme. Kobs je pao i drži se za koleno, pa je ustao i šepa. 14:8

5. minut: Lesor je bio fauliran kod zakucavanja, pa promašio polaganje, ali je i dalje centralna figura Partizana u početku meča. Kobs daje drugu trojku za Budućnost i to je 12:6.

4. minut: Partizan je u prva tri minuta izgubio dve lopte, dok Budućnost uglavnom napada preko Madara. Ipak, i Budućnost greši, uprkos boljem skoku. 9:4

2. minut: Počelo je trojkom Perija iz daljine, uzvratio je Lesor posle ofanzivnog skoka Ledeja, da bi Nikolić dao koš, a onda posle faula u kontri, isti igrač je povisio na 7:2. Malo konfuzan početak Partizana, Željko Obradović već posle minut i po menja Pantera Avramovićem.

- Počeo je meč!

- U drugom polufinalu Crvena zvezda vodi sa 1:0 protiv Cedevita Olimpije, a u ponedeljak igra u Ljubljani.