Težak poraz Zvezde u Minhenu! Rubit i Jaramaz odvojili crveno-bele od Top 8 faze!

01.04.2022

20:15

0

Crveno-beli sada su bez šansi za plej-of

20211217npLucic1 - Copyright MN Press

Crvena zvezda neće igrati u Top 8 fazi Evrolige ove sezone.

Bajern iz Minhena slavio je protiv crveno-belih sa 82:57 i tako je bukirao poslednje mesto u plej-ofu. Tako da je Top 8 za crveno-bele ostao samo san.

U direktnoj borbi za poslednje mesto u plej-ofu Bajern je bio mnogo bolji. Zvezda je dobro počela u atmosferi u kojoj su se često čuli njeni navijači, ali...

Bajern je do kraja bio dominantan, a možda nije ni realna ovolika razlika na kraju. Igrači Dejana Radonjića su pali na kraju i doživeli težak poraz.

Ovo sve znači da će se u plej-ofu Evrolige takmičiti: Barselona, Olimpijakos, Real Madrid, Olimpija Milano, Anadolu Efes, Makabi, Monako i Bajern. Videćemo i kojim redosledom će se rangirati na kraju ligaškog dela.

Najefikasniji u pobedi Bajerna bili su Rubit sa 22, Tomas sa 16 i Ognjen Jaramaz sa 12 datih poena. Vladimir Lučić je duel završio sa pet poena i pet asistencija.

Kod Zvezde su najbolji bili Kalinić sa 12 i Mitrović sa 11 poena.

Sve ovo znači da će Zvezda mečeve protiv Žalgirisa i Anadolu Efesa igrati bez takmičarskog značaja.

EVROLIGA: Bajern Minhen - Crvena zvezda 82:57 (15:18, 27:15, 21:10, 19:14)
Dvorana: Audi Dom

BAJERN MINHEN: Hanter 6, Jaramaz 12, Džordž 4, Radošević, Šiško 8, Hilijard 9, Tomas 16, Lučić 5, Obst, Đedović, Cipser, Rubit 22

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 8, Lazarević 4, Volters 7, Davidovac, Mitrović 11, Simonović, Ivanović 7, Marković, Topić, Kalinić 12, Dobrić 8, Vajt

KRAJ - 82:57

Poslednji minut - 79:56, jasno je da će Zvezda izgubiti ovaj duel.

38. minut - Sada Bajern pogađa i šta hoće i šta neće i ide na prednost od 76:51 posle koša Rubita. Pogađa i Hilijard trojku - 79:53

36. minut - Bajern sada igra sa mnogo samopouzdanja i lagano dolazi do poena - 72:49

34. minut - Zvezda je izgubila konce utakmice i dopustila je protivniku da ode na 25 razlike što je zaista previše. Top 8 faza Evrolige deluje sve dalja za crveno-bele.

33. minut - Kalinić pravi faul u napadu, deluje da Zvezda nema snage da se odupre Bajernu, ali ima sedam minuta da napravi čudo i okrene ovih 21 razlike - 66:45

31. minut - Počela je poslednja četvrtina utakmice u Minhenu. Mitrović je pogodio - 63:45. Vrlo brzo Džordž odgovara sa trojkom - 66:45

KRAJ TREĆE DEONICE - 63:43

30. minut - Deluje da je Bajern sve bliži trijumfu jer sada vodi sa 61:43. A onda je rezultat skočio na 69:45

28. minut - Evo sada i trojke Jaramaza i Bajern je otišao na 56:40. Prilično velika razlika. Posle novog koša Jaramaza Bajern je poveo 18 razlike, ali je Dobrić ubacio potom trojku - 58:43.

27. minut - Dešon Tomas je i prethodnih sezona voleo da igra protiv Crvene zvezde, a sada je pogodio novu trojku za 53:40

26. minut - Zvezda je u trećoj deonici ubacila samo tri poena, ali sada ima napad i šansu da dodatno smanji razliku - 48:36. Zatim Dobrić smanjuje na 48:38, a vraća Jaramaz - 50:40

23. minut - I dalje i jedni i drugi bez poena, već dva i po minuta se igra bez koša! A onda Bajern pogađ i ide na dvocifrenu prednost - 46:33. Zvezda ima veliki broj izgubljenih lopti i to je dosta koči u večerašnjem duelu.

21. minut - Nastavljena je utakmica u Minhenu! Na početku drugog dela igre nervozni i jedni i drugi i prave dosta grešaka.

POLUVREME - 42:33

20. minut - Rubit igra jako raspoloženo, gotovo da ne maši i sa takvom partijom drži Bavarce u prednosti, dok se Zvezda održava poenima sa penala - 39:31

18. minut - Kuzmić uspeva da zadrži nalet Bajerna i sada je 36:29. Navijanje Delija je jako dobro, čuju se konstantno. Novi promašaj Radoševića.

16. minut - Razigrao se Dešon Tomas, sada je pogodio iz okreta preko Vajta i Bajern je trenutno tim koji diktira tempo - 33:27

14. minut - Važne poene Zvezdi donosi Nikola Ivanović koji je pogodio trojku - 23:23. Radonjiću je svirana tehnička - 27:25. Lučić dolazi do prvog poena - 28:25, a onda i Tomas pogađa trojku - 31:25!

12. minut - Hilijard je dobro prošao do koša, pogodio je uz faul i sada Bajern prelazi u prednost - 21:20. Mora Radonjić da traži tajm-aut, malo su njegovi igrači pali - 23:20

11. minut - Počela je druga deonica, a prvi napad ima Bajern. Za sada malo poena sa obe strane, igra se čvrsto i teško se dolazi do prednosti. Rubit nastavlja da igra efikasno - 17:20. Lazarević je vratio na drugoj strani.

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 15:18!

10. minut - Muči se Stefan Marković, isto važi i za Jaramaza na drugoj strani - 15:17.

8. minut - Važan detalj, nastavlja Kalinić da pogađa trojke - 13:17! Navijanje za sada na strani Zvezde!

6. minut - Dobra odbrana Zvezde, Kalinić je pre toga promašio trojku - 9:11 za Zvezdu!  Volters je ubacio trojku, Zvezda dobro krenula - 9:14! Odgovor Bajerna preko Tomasa - 11:14.

5. minut - Rubit je dao trojku i za sada je on jedini strelac za svoj tim - 5:9. Pa onda daje i dvojku - 7:9. Ali vraća Volters na drugoj strani - 7:11

3. minut - Dobri potezi Ognjena Kuzmića i Nejta Voltersa znače da crveno-beli prelaze u prednost posle promašaja Radoševića - 2:4. A onda i trojka Kalinića i serija 7:0! Dobro su igrači Dejana Radonjića otvorili utakmicu. Potom još jedan koš Kuzmića - 2:9!

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad ima Zvezda, a ima i jako dobru podršku sa tribina! Crveno-beli su prodali loptu pa Bajern ima napad. Rubit pogađa za 2:0.