Partizan sigurno gazi regionom! Ledej i Panter odbranili Pionir protiv Igokee!

19:36

0

Crno-beli slavili protiv ekipe iz Laktaša

STJ_0510 - Copyright AdmiralBet ABA League/KK Partizan/Dragana Stjepanovic

Deluje da košarkaši Partizana ulaze u željenu formu u najboljem trenutku. U samoj završnici ligaškog dela sezone u Evrokupu i AdmiralBet ABA ligi crno-beli iz utakmice u utakmicu deluju sve bolje i sigurnije, što su potvrdili i večeras protiv Igokee - 83:70 (15:20, 24:8, 26:23, 18:19).

Trebalo je "valjku" večeras 15-ak minuta da se zagreje i uhvati pravi ritam, a kada su izabranici Željka Obradovića podigli radnu temperaturu rezultat je odmah bio vidljiv. Ipak, nije da su gosti tek tako položili oružje u dvorani "Aleksandar Nikolić". Predvođeni Partizanovim detetom Nikolom Tanaskovićem, koji je postigao 12 od prvih 20 poena gostiju, Igosi su ozbiljno zapretili pobegavši skoro na dvocifrenu razliku - 20:12.

Ispostavilo se na kraju i najbolje što su večeras mogli, jer kada su se na drugoj strani razigrali Zek Ledej i Kevin Panter, uz obilatu pomoć Balše Koprivice, crno-beli su krenuli u nezadrživ preokret. Američki krilni centar, kao i na nedavnom meču protiv Metropolitana, pokrenuo je sa dve trojke "valjak", koji je serijom 14:0 nagovestio konačan epilog meča u završnici druge deonice (32:24), koju je domaćin završio u dvocifrenom plusu trojkom iskusnog beka uz zvuk sirene.

Ono što je tada moglo da se nasluti, postalo je izvesno na samom otvaranju drugog poluvremena. Koprivica (četiri) i Panter (šest) kreirali su ekspresnu seriju "valjka" 10:0 kojom je Partizan u 22. minutu otišao na ogromnih 49:28, koje gosti, uz veliki trud do samog kraja, nisu uspeli ozbiljnije da ugroze.

Zanimljivo, svoju prvu trojku na meču Igosi su pogodili tek u 23. minutu utakmice, a kada je ubacio prvu Voler se raspucao i bio jedna od najzaslužnijih što su gosti u 36. minutu prišli na "samo" minus osam (71:63). Ipak, više nisu mogli. Ledej je ubacio jednu trojku, nešto kasnije Smailagić još jednu i slavlje u solidno popunjenom beogradskom hramu košarke je moglo da počne.

PARTIZAN: Panter 20, Vukčević 1, Ledej 15, Zagorac 3, Avramović 2, Koprivica 10, Smailagić 9, Mur 4, Glas, Lesor 8, Trifunović 1, Madar 10.

IGOKEA: Vulić, Robinson 7, Tanasković 16, Radanov 1, Jošilo 2, Talić, Stivens 13, Voler 19, Fundić 4, Đorđević 8, Delalić.

19.00: Cibona - Crvena zvezda

40. MINUT - KRAJ! Partizan je pobedio Igokeu 83:70.

38. MINUT - U završna dva minuta meča Partizan ulazi sa plus osam - 76:68.

36. MINUT - Ušao je Voler u seriju ubačenih trojki. Pošto mu je za prvu trebalo 23. minuta, u preostalih 13 je ubacio još tri. Igokea je u 36. minutu prepolovila zaostatak u kojem je bila početkom drugog poluvremena - 71:61. Obradović reaguje tajm autom, posle kojeg Smailagić gubi loptu. Na drugoj strani Voler pogađa dva bacanja i posle dugo vremena vraća Igose na jednocifren minus - 71:63, 36. minut. Seriju gostiju 9:2 trojkom prekida Ledej - 74:63.

34. MINUT - Četiri poena za četiri minuta igre u četvrtoj deonici za Partizan je postigao Mur. Igosi su prišli na minus 11 - 69:58.

32. MINUT - Sporo su crno-beli ušli u završni kvartal, za dva minuta igre postigli su samo dva poena. Nisu mnogo bolji ni gosti, koji su na isteku 32. minuta prišli na 67:54.

30. MINUT - Zagorac pogađa trojku uz zvuk sirene - na kraju treće deoncie Partizan vodi 65:51.

AdmiralBet ABA League/KK Partizan/Dragana Stjepanovic

28. MINUT - Razigrali su se gosti malo u drugoj polovini treće deonice, ali Partizanu prednost čuvaju visoki igrači. Koprivicu su na sjajan način odmenili Ledej i Lesor, pa crno-beli u završan dva minuta treće deonice ulaze sa plus 12 - 60:48.

26. MINUT - Promašili su crno-beli nekoliko otvorenih šuteva van linije 6.75 sredinom treće deonice, što gosti koriste da smanje veliki minus u kojem su se našli. Voler pogađa trojku uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Fundić kupi ničiju loptu i poentira 53:40. Seriju 7:0 gostiju trojkom prekida Madar - 56:40.

24. MINUT - Tanasković (dvojka) i Voler (trojka) prekidaju seriju Partizana 15:0 i finiša druge i starta treće deonice. Posle tajm auta Obradovića Koprivica zakucava uz faul, ali promašuje dodatno bacanje - 51:33, 24. minut.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je ofanzivnim skokom i efektnim zakucavanjem Koprivice, koji potom još jednom poentira u reketu gostiju za novi najveći plus 43:28, 21. minut. Trojka uz faul Pantera, američki bek pogađa i dodatno bacanje. Raste prednost "valjka" - 47:28. Panter u kontri zakucava, za manje od dva minuta domaći prave 10:0 i odlaze na preko 20 poena viška - 49:28.

20. MINUT - Trojkom Pantera u samoj završnici prvog poluvremena crno-beli stižu do najvećih 39:28.

18. MINUT - Šest minuta traje poenterski post gostiju, nije pomogao ni tajm aut Bajića, koji na ulasku u 17. minut dobija tehničku grešku zbog prigovora. Madar je pogodio slobodno bacanje, ali potom Ledej pravi grešku u koracima. U poslednja dva minuta prvog poluvremena crno-beli ulaze sa plus šest - 32:26.

16. MINUT - Dugo su gosti bez poena, skoro pet minuta. Crno-beli su u seriji 13:0 i na isteku 16. minuta vode 31:24.

14. MINUT - Nova mini serija crno-belih 5:0. Posle poena Madara sa poludistance i Ledeja van linije 6.75, Partizan na isteku 13. minuta vodi 25:24. Gosti prave dva uzastopna faula u napadu, između kojih je Trifunović promašio dva bacanja.

12. MINUT - Drugi kvartal otvoren je poenima Fundića u reketu i trojkom Ledeja. Igokea vodi 22:18 u 11. minutu. Igra se koš za koš na startu druge četvrtine. Posle dva minuta igre gosti vode 24:20.

10. MINUT - Seriju 10:1 gostiju, polovičnim učinkom s linije penala prekida Trifunović. Na kraju prve deonice Igokea vodi 20:15.

8. MINUT - Partizanovo dete u dresu Igokee je veoma motivisano protiv kluba u kojem je ponikao. Postigao je Tanasković 12 od 18 poena gostiju, koji pred poslednja dva minuta prve deonice vode 18:12.

6. MINUT - Dobra reakcija Partizana posle tajm auta Obradovića i mini serija 5:0. Trojkom Pantera crno-beli su vratili vođstvo (11:10), ali samo na kratko pošto gosti preko Robinsona i Tanaskovića vraćaju rezultatski plus 14:11.

Duelu u dvorani "Aleksandar Nikolić" prisustvuju i braća Pavićević.

4. MINUT - Stali su crno-beli, pa je Obradović morao da traži prvi tajm aut na isteku 4. minuta igre, posle serije Igokee 8:0. Gosti vode 10:6.

2. MINUT - Partizan je dobro otvorio meč. Poenima Pantera, Koprivice i Avramovića stiže brzo do 6:2.

Kevin Panter je pred duel sa Igokeom odlučio da promeni frizuru.