21:07

0

Autor: Milan Nastić

Četvrta pobeda kluba iz istanbula u Evroligi

Košarkši Fenerbahčea ostvarili su i četvrtu pobedu u Evroligi. Ekipa našeg Igora Kokoškova slavila je protiv Himkija sa 83:71 (23:20, 19:15, 23:20, 18:16), čime je zadržala mesto u vrhu tabele u ovom takmičenju.

Posle izjednačenog početka, Fener prvu ozbiljniju prednost pravi sredinom druge četvrtine (28:20), ali gosti se nisu predavali i preko Šveda i Jerbeka uspeli su da preokrenu rezultat i stignu do vođstva 35:33.

Međutim, to je bilo sve što je uradila ekipa iz Rusije, posle toga Fenerbahče pravi seriju od 9:0, i na poluvreme odlaze sa vođstvom 42:35.

Košarkaši Fenerbahčea, predvođeni srpskim trenerom Igorom Kokoškovim prekinuli su seriju od tri poraza u Evroligi

Košarkaši Himkija ponovo se vraćaju u igru, približavaju se na dva poena minusa, i nikako nisu domaćinima dozvolili da se odmaknu. Ipak, prelomni trenutak se dogodio dva minuta pre kraja utakmice kada su domaćini pogodili trojku gde su se odlepili na dest koševa razlike.

Treba istaći da je jedan od najboljih igrača Fenera Nando de Kolo povredio samo posle tri minuta igranja.

Najefikasniji u klubu iz Istanbula bili su Džerel Edi sa 16, i Dajšon Pjer sa 16 koševa. Kod gostiju bolji od drugih bio je Džordan Miki sa 19 i Jonas Jerbeko sa 12 poena.

Nije mnogo nedostajalo košarkašima Crvene zvezde da dva puta uzastopno savladaju ruske timove u Evroligi

Real je na teškom gostovanju Žalgirisu pobedio sa 93:90, čime su ostvarili i drugu pobedu zaredom u Evroligi.