Efes ne liči na prvaka Evrope! Micić i Larkin premalo za osvajanje Vitorije!

22:49

0

Baskonija savladala istanbulski tim 87:74

20200131npMicic06 - Copyright MN Press

Anadolu Efes od starta sezone ne liči na tim sposoban da odbrani evropski tron, a kako stvari stoje, ako i dođu u priliku da ga brane biće to najviše zahvaljujući suspenziji ruskih klubova.

Posle poraza u Vitoriji od Baskonije (87:74 – 22:24, 14:19, 26:15, 25:16) prilično je očigledno da bi izabranici Ergina Atamana mogli da budu među najvećim „profiterima“ odluke čelnika Evrolige da kazne CSKA, Zenit i Uniks zbog stvari koje nemaju ni najmanje dodirnih tačaka sa sportom i pomenutim triom.

Dva vezana trijumfa Efesa i osam uzastopnih poraza Baskonije u elitnom takmičenju pre meča su ulogu favorita prebacili na turskog šampiona, koji je na krilima Larkina i Micića na otvaranju drugog poluvremena stigao i do osam poena viška (48:40, 22. minut).

A kada su mnogi pomislili da meč ide očekivanim tokom, turski tim je stao. Baskonija je nanizala 11 poena i preuzela vođstvo (53:50, 26. minut) koje nije ispustila do kraja duela.

Micić je sa 23 poena bio najefikasniji u poraženom timu, a jedini dvocifreni saigrač bio mu je Larkin (21). Špance su predvodili Boldvin sa 20 poena i Fontekio sa 15. Srpski internacionalac Vanja Marinković je ubacio tri poena za nešto manje od pet minuta na parketu.