Lejkersi prekinuli crni niz u derbiju Kalifornije protiv Golden Stejta, Bjelica i Bobi zakucani za klupu

06:13

0

Tim iz Los Anđelesa ostvario tek drugu pobedu u poslednjih devet mečeva

lebron2 - Copyright Tanjug/AP

Derbi Kalifornije pripao je pomalo neočekivano timu iz Los Anđelesa, a najzaslužniji za rezultat 125:116 bio je veteran Lebron Džejms koji je postigao 56 poena, uz deset skokova, četiri asistencije i šut iz iger 19/31.

Dobrog pomoćnika imao je u Raselu Vestbruku, koji je racionalno koristio prilike za šut, pa je tako prikupio 20 poena sa 9/17 iz igre i 1/3 za tri poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Stef Kari sa 30 poena, dok naš Nemanja Bjelica nije ulazio u igru odlukom trenera Stiva Kera. Upravo strateg ekipe iz San Franciska dugo će se pitati kako su njegovi igrači napustili "Kripto.com Arenu" pognute glave.

Tanjug/AP

Gosti su od sredine druge četvrtine bili u blagoj prednosti, da bi u poslednju četvrtinu ušli sa pet poena viška. Tada stvari u svoje ruke uzima Lebron koji je u narednih tri minuta rešavao svaki napad "jezerdžija" i to preciznim šutevima za tri poena. Njegove tri uzastopne trojke i jedno polaganje, stvorili su uslove za preokret, koji se odigrao u poslednja tri minuta utakmice.