15:30 >> 18:06

0

Crveno-beli slavili u Sloveniji

Copyright Promo/ABA/Koper Primorska/Aleksander Golob

Drugo od tri uzastopna gostovanja za Crvenu zvezdu. Posle poraza u Minhenu od Bajerna (74:59), crveno-beli su ostvarili pobedu pred put u Francusku na meč sa Asvelom.

Saša Obradović je odlučio da odmori najboljeg strelca Džordana Lojda, ali je njegova ekipa pronašla put do trijumfa.

Posle velike borbe su uspeli da slome otpor Primorske i da slave – 72:84 (14:28, 24:21, 22:16, 12:19).

Najefikasniji u srpskom timu bili su Dobrić sa 16 i Volden sa 15 poena, dok je na drugoj strani Macura dao 17 poena.

Dešavanja sa meča ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

40′ – KRAJ, POBEDA ZVEZDE

Crvena zvezda je slavila u Sloveniji. Pobedili su Primorsku na gostovanju – 72:84.

39′ – HOL STAVLJA TAČKU

Teri poentira u reketu. Macura promašuje za tri. Hol ide na prodor i pronalazi put do koša. Pogađa dodatno bacanje (72:84).

37′ – PRIMORSKA SE DRŽI

O’Brajant poentira, Macura uzvraća. Primorska se ne predaje (69:79).

35′ – SERIJA VOLDENA

Posle poena sa penala Volden igra sjajno u odbrani. Zatim pogađa trojku pod faulom Kastratija, kome je to bila četvrta lična. Pre dodatnog penala, Žakelj traži minut odmora. Volden daje dodatno bacanje (66:75). Durnik pogađa, a Lazić pali bespotreban faul na pet minuta pre kraja (68:75).

34′ – PRIMORSKA VRAĆA NEIZVESNOST

Ročesti je šutirao za tri, tražio je faul, sudije ništa nisu svirale, usledila je brza kontra, poeni Radulovića. Volden se postavio, pao. Arbitri ponovo nisu reagovali. Protesti iz Zvezde, Obradović traži minut odmora, domaćin je prišao na tri poena zaostatka (66:69). Volden po povratku na parket daje oba penala (66:71).

32′ – USKOKOVIĆ ODLIČAN, NESPORTSKA KASTRATIJA

Sjajni potezi Uskokovića, ukradena lopta, pa poeni. Dobrić je fauliran. Sudije su gledale snimak i utvrdile da je nesportska lična, Ognjen je pogodio oba penala, Rojc prekida seriju poenima (62:67).

30′ – PRIMORSKA UZVRATILA UDARAC PRED POSLEDNJU ČETVRTINU

Muke Zvezde sa odbranom reketa se nastavljaju. Primorska sve to kažnjava, a pred poslednjih 10 minuta Zvezda ima pet poena prednosti (60:65).

28′ – UPISAO SE USKOKOVIĆ

Prvi poeni Uskokovića. kuridža mu je ostavio loptu, mladi košarkaš je ostao sam u ćošku i pogodio za tri (52:65).

27′ – SJAJNO ZAKUCAVANJE TERIJA

Fenomenalan potez, Hol šalje sjajnu loptu, Teri fantastično zakucava. Dobrić zatim pogađa trojku (52:62).

26′ – PRIMORSKA SE DRŽI

Pokušava Zvezda da se odlepi, ali ne uspeva. Primorska se drži na jednocifrenom zaostatku (51:57).

24′ – PRIMORSKA SPUŠTA ZAOSTATAK

Primorska je spustila zaostatak. Rojc gazi liniju pri šutu za tri kojom minus ide na jednocifrenu brojku. Obradović traži tajm-aut (46:54).

22′ – TREĆA LIČNA ROČESTIJA

Napravio je Ročesti treću ličnu grešku. Volden je fauliran u prodoru, siguran je sa penala (38:53).

21′ – O’BRAJANT ZA START DRUGOG DELA

Drugo poluvreme počinje poenima O’Brajanta (38:51).

20′ – ZVEZDA VODI NA POLUVREMENU

Primorska daje previše lakih poena u reketu što posebno nervira Obradovića. Odličan potez Ročestija za lake poene Rita u reketu. Rojc ispravlja promašaj Macure. O’Brajant je fauliran. Promašio je oba penala. Macura dolazi do novih lakih poena u reketu. Zvezda na odmor odlazi sa svega 11 poena prednosti (38:49).

18′ – RASTE PREDNOST ZVEZDE

Crveno-beli uvećavaju vođstvo. Na dva minuta pre poluvremena imaju 18 poena prednosti (29:47).

17′ – RASPOLOŽENI ROČESTI

Nova mini-serija Primorske od četiri poena. Uskoković promašuje za tri, ali Ročesti je fantastično raspoložen i daje novu trojku. O’Brajant zatim zakucava (29:45).

15′ – TROJKE ZVEZDE

O’Brajant i Ročesti pogađaju za tri i odbijaju prvi nalet Primorske (25:38). Uz to Teri iga odličnu odbranu na drugoj strani, ostavlja za Ročestija koji daje nove poene. Tajm-aut Primorske (25:40).

13′ – USKOKOVIĆ NA TERENU

Uskoković je ušao umesto Dobrića, Simonović prekida seriju domaćina poenima (22:32).

12′ – MINI-SERIJA PRIMORSKE

Macura i Kuzmić su bili sigurni sa penala. Kastrati tada kreće u seriju, daje šest poena u nizu, Obradović reaguje tajm-autom (22:30).

10′ – ROČESTI i DOBRIĆ ZA DVOCIFRENO VOĐSTVO

Ročesti daje trojku za dvocifreno vođstvo (13:25). Dobrić potom daje treću trojku iz četiri pokušaja. Zvezda ima veliku prednost posle prve deonice (14:28).

9′ – DOBRIĆ U SERIJI

Kastrati pogađa pod faulom, promašuje dodatno bacanje, a Obradović je vidno ljut zbog loše reakcije odbrane. Kastrati zatim faulira Dobrića koji je siguran sa penala. Dobrić zatim pogađa još jednu trojku (13:22).

7′ – DOBRI POTEZI DOBRIĆA I HOLA

Dobrić daje trojku, Hol krade loptu i ostavlja za Kuridžu koji promašuje iz dobre pozicije. Vončina promašuje za tri, a Teri na drugoj strani ispravlja promašaj Dobrića, vraća loptu u koš, tajm-aut za trenera Žakelja (9:15).

4′ – DVE LIČNE LAZIĆA

Lazić je napravio dve brze lične greške. Ročesti daje trojku, a Primorska preko Rojca došla do izjednačenja (7:7).

3′ – PRVI POENI

Tek u trećem minutu utakmice su viđeni prvi poeni. Pogodio ih je Ročesti, a Macuara je odgovorio na drugoj strani. O’Brajant je zatim bio siguran sa penala (2:4).

16:58′ – NEMA LOJDA

Obradović je odlučio da danas odmori Džordana Lojda. Umesto njega u sastavu je Aleksa Uskoković.

16:56′ – STARTNA PETORKA ZVEZDE

Zvezda meč počinje u petorci: Ročesti, Volden, Lazić, O’Brajant, Teri

16:45′ – MEČ USKORO KREĆE

Utakmica u Sloveniji počinje za 15 minuta. Igrači se polako pripremaju za start.