15:37 >> 15:45

0

Autor: M. R.

Košarkaš Real Madrida u desetoj pobedi imao indeks minus 12

Košarkaši Real Madrida zauzimaju prvo mesto na tabeli ACB lige posle deset odigranih utakmica sa učinkom od svih deset pobeda. Poslednji trijumf u nizu ostvarili su protiv Fuenlabrade – 79:68.

U prve dve četvrtine Madriđani su se veoma mučili sa raspoloženim protivnikom, a onda je odgovornost u nastavku preuzeo Džejsi Kerol i poveo ih do 10. pobede. On je završio ovaj meč sa 18 poena (8-4 za tri), a na terenu je proveo isto toliko minuta. Negativan lični rekord uspeo je da obori Serhio Ljulj, koji je imao indeks minus 12. Postigao je samo dva poena, za dva je šutirao 5-1, za tri 6-0.

U ekipi Fuenlabrade srpski košarkaš Oliver Stević je postigao je dva poena za 19 minuta. Njegov tim sada ima učinak od tri pobede i šest poraza.

Naredni meč Real Madrid igra na gostujućem terenu protiv Crvene zvezde u Evroligi (petak 19.00). Dva dana kasnije sastaju se sa Andorom u ACB ligi.