Novi tripl-dabl Jokića! Najbolji je u NBA, sada se približio najvećoj sili koja je ikada igrala košarku! (FOTO, VIDEO)

22:50

0

A pride je Denver pobedio "super tim"

Tan2022-2-6_22382803_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Fantastična utakmica u Denveru! Domaći Nagetsi su pobedili "super tim" iz Bruklina 124:104 (39:40, 37:35, 31:16, 17:13).

MVP NBA lige ostvario je 14. tripl-dabl u sezoni i 71. u karijeri sa 27 poena, 12 skokova, 10 asistencija.

Jokić sada ima sedam tripl-dablova manje od Vilta Čemberlejna, najdominantnijeg košarkaša u istoriji. Njegovih 14 u ovoj sezoni je najviše u celoj ligi.

Denver je prekinuo seriju od tri vezana poraza i naneo Bruklinu osmi uzastopni. Ovo je potpuni potop Netsa, koji su do pre mesec "i kusur" imali najbolji skor u ligi.

Jako zanimljivo i zabavno poluvreme odigrali su rivali večeras, pošto su i jedni i drugi pogađali skoro sve. Denver je u prvom poluvremenu iz igre šutirao neverovatna 62 odsto!

Rezultat posle prve dve četvrtine bio je 76:75, što dovoljno govori koliko je zabavno bilo, ali drugo poluvreme – druga priča. Denver je zaigrao kako samo zna, apsolutno je "zategao" odbranu i potpuno nadigrao tim koji je do skora važio za glavnog kandidata za titulu.

Istina, oba tima su bila oslabljena. Denver je bio bez Džamala Mareja i Majkla Portera, dok su Bruklinu falila šestorica igrača, među kojima i jedan od najboljih košarkaša današnjice – Kevin Durent. Džejms Harden je bio u protokolu, ali nije ulazio u igru.

Ipak, ko god da je kome falio, tu je MVP Jokić, koji je večeras potpuno briljirao.