Partizan u finišu slomio novajliju! Uzbudljiv meč i nova pobeda crno-belih u jedinom meču kola

Crno-beli uglavnom bili u minimalnom zaostatku, ali se probudili na vreme

SC_DERBY_-_KK_PARTIZAN_002 - Copyright AdmiralBet ABA liga/SC Derby

Partizan je uglavnom bio u malom zaostatku, ali je uspeo da pobedi novajliju u ligi. Ovo je bio jedini meč 16. kola AdmiralBet ABA lige, jer su ostali mečevi odloženi zbog korone.

Na kraju, Studentski centar - Partizan 83:93 (24:22, 19:19, 24:20, 16:32)

Crno-beli su uglavnom gubili, a tek u poslednjoj četvrtini su uspeli da povežu minute sa dobrom odbranom i tako preokrenu rezultat. Ključni trenutak meča desio se 63 sekunde pre kraja, kada je Zek Ledej postigao trojku za 82:86.

Oba tima su bila oslabljena. Aleksa Avramović se vratio posle korone, ali u timu nije bilo Radeta Zagorca, Nemanje Dangubića, Dušana Miletića i Rodiona Kuruca.

Partizan tokom većeg dela meča nije ličio na sebe u odbrani, a posebno se mučio sa defanzivnim skokom. Ne samo da ga je SC "nadskakao" 34:26, već su crno-beli rivalu dozvolili čak 15 ofanzivnih skokova!

Matijas Lesor je poveo Partizan u početku, kada je dao osam od prvih 13 poena svog tima, ali je domaćin držao priključak, a onda i poveo u finišu prve deonice 24:22.

Tu je već SC pokazao oružja kojim će mučiti crno-bele celo veče – ofanzivni skok i dobar šut. Domaćin je vodio i na poluvremenu – 43:41.

Muke gostiju su se nastavile i u drugom poluvremenu, kada je domaćin došao do maksimalne prednosti od 52:44. Obradović je tada tražio tajm-aut, pa se pošteno izvikao na Ledeja, koji je brzo došao do treće lične.

Brzo je, međutim, Partizan izjednačio, sa pet vezanih poena Mura i košem Avramovića. Ipak, posle nesportske Pantera, SC je odgovorio svojom serijom i u poslednjih 10 minuta ušao sa prednošću 67:61.

Poslednja četvrtina počela je serijom Partizana od 7:0, kojom je vratio prednost – 67:68 i tada je počela drama. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, utakmica je bila potpuno neizvesna, a meč je prelomljen 63 sekunde pre kraja, kada je posle promašaja Studentskog centra Ledej dao trojku za 82:86.

Pokušavao je domaćin da iskoristi preostalo vreme, ali je tada Partizan igrao svoju prepoznatljivu odbranu i uspeo je da spreči iznenađenje.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Panter sa 17 poena. Istakao se Aleksa Avramović sa 14, ali bez ijednog promašaja iz igre - 3/3 za dva, 2/2 za tri, 2/2 penali. Mur je završio utakmicu sa 15 poena, a Lesor sa 12.

Studentski centar je predvodio Kenan Kamenjaš sa 20 poena i 12 skokova.

Studentski centar: Megi 10, Pavlićević 10, 8as, 5sk, Ivanović 2, Slavković 13, Hadžibegović 2, Straovlah 2, Vujisić, Baćović 4, Edvards 18, 5sk, Ilić 2, Kamenjaš 20, 12sk, Bujukdžangaz.

Partizan: Panter 17, 4as, Ledej 12, 5sk, Avramović 14 (3/3 za dva, 2/2 za tri, 2/2 penali), Koprivica 2, Smailagić 4, 6sk, Mur 15, Glas 9, Lesor 12, Trifunović 3, Madar 5.

Blog uživo:

Kraj meča, 83:93

Na kraju i ubedljivija prednost nego što je to igra pokazivala. Avramović je pogodio trojku u poslednjim sekundama, bio je nebranjen, jer je SC stao posle svog promašenog napada. Na kraju dvocifrena pobeda, ali je domaćin tokom većeg dela meča vodio.

39. minut: Ledej pogađa trojku iz kornera 63 sekunde pre kraja meča? Da li je ovo prelomni trenutak utakmice? Tajm-aut za domaćina. 82:86

38. minut: Pavlićević vraća prednost Studentskom centru! 82:81! Kakav meč!

37. minut: Mur pogađa trojku za 76:79, što je najveća prednost Partizana u drugom poluvremenu. Na drugoj strani sjajni Kamenjaš pogađa, a onda i Mur 78:81

36. minut: Panter i Koprivica donose prednost Partizanu, Pavlićević izjednačuje, a onda su koševe razmenili Ledej i Kamenjaš. Nerešeno je! 76:76

34. minut: Vraća prednost SC, Madar je napravio loš faul, a Edvards pogađa dodatno bacanje za 72:70. Domaćin je izašao iz bonusa, sprema se drama ovde, kako stvari stoje...

32. minut: Avramović pogađa trojku, a onda i Panter koristi bacanje zbog tehničke Žakelju. Posle dobre odbrane Partizana, Madar pogađa trojku, a onda i Panter i Partizan vodi! To je serija od 7:0 na početku deonice - 67:68.

Kraj treće četvrtine, 67:61

Odlične partije Edvardsa i Kamenjaša, Partizan i dalje "spava", pogotovo u ofanzivnom skoku. Obradović se razljutio u jednom trenutku, pogotovo na Ledeja. Crno-beli su u nekoliko navrata stvarno neshvatlljivo dozvoljavali ofanzivne skokove.

25. minut: Imao je SC napad za 10 poena prednosti, ali je Partizan "zategao" odbranu i očas posla pravi seriju 10:2 i dolazi do izjednačenja. Žakelj traži tajm-aut. 54:54

23. minut: Slavković je vezao pet poena, a domaćin dolazi do maksimalnih +8. Mora Obradović da zove tajm-aut. 52:44

21. minut: Drugo poluvreme je počelo poenima Kenana Kamenjaša, koji je najefikasniji igrač meča sa 12 poena. 45:41

Studentski centar vodi jer je pogodio četiri trojke, a ima i odličan ofanzivni skok, jer je sedam puta uhvatio loptu posle promašaja.

Partizan je u kontra ritmu, ima probleme u defanzivni i sa građenjem skoka, ali je dobar u šutu za dva, gde je čak na 73 odsto.

Studentski centar: Megi 8, Pavlićević, Ivanović, Slavković 6, Hadžibegović 2, Starovlah 2, Vujisić, Baćović 4, Edvards 9, Ilić 2, Kamenjaš 10, Bujukčangaz.

Partizan: Panter 7, Ledej 3, 3sk, Avramović 4, Koprivica 3sk, Smailagić 2, 2sk, Mur 5, 2as, Glas 6, Lesor 8, Trifunović 3, Madar 3.

Kraj prvog poluvremena, 43:41

17. minut: U ovoj "klackalici", sada Partizan stiče prednost, a domaćin izjednačuje. Imaju problema crno-beli da nekako "uđu" u utakmicu, kao da energija nije kako treba, a tu su i problemi u defanzivnom skoku. Trenutno je 37:38

15. minut: Panter pogađa oba penala i dolazi do novog izjednačenja, a on prvi put ide na odmor od početka utakmice - 31:31

13. minut: Evo Alekse Avramovića u igri posle preležane korone. Madar je imao par promašaja i par izgubljenih lopti, tako da Željko Obradović ima šta da mu kaže. Na terenu - ista situacija, ogromna i ravnopravna borba. Rezultat je 29:29

Kraj prve četvrtine, 24:22

Odlična završnica domaćina, koji je dao mnogo poena Partizanu i vodi posle prvih 10 minuta - 24:22.

8. minut: Meč je zaustavljen, sudije su pregledale snimak i utvrdile da je Megi dao dve trojke! Korigovan je rezultat na 17:15.

8. minut: Kamenjaš pogađa, pa onda Megi bez odgovora, a posle jednog pogotka Partizana, Megi daje daleku trojku i SC preuzima vođstvo - 16:15.

6. minut: Lesor žestoko zakucava, a onda pogađa i poluhorog, a Partizan vraća vođstvo, koje potvrđuje Ledej trojkom. To je mini-serija od 7:0, a rezultat je sada 9:13. Lesor je bez promašaja do sada - 4/4 iz igre.

5. minut: Slavković je prodro pod koš duž osnovne linije i pogodio uz faul Ledeja. Iskoristio je i dodatno slobodno bacanje, tako da domaćin vodi prvi put - 9:6

4. minut: Prilično ujednačena utakmica do sada. SC ima problema da sačuva Partizanove košarkaše, ali oni promašuju. Rezultat je 6:6

1. minut: Počela je utakmica, ovo su startne petorke:

SC: Megi, Pavlićević, Slavković, Starovlah, Kamenjaš.

Partizan: Panter, Ledej, Mur, Lesor, Trifunović.

Lesor postiže prve poene na meču, 0:2.