Slaba noć za Balkance: Bogdan i Luka nedovoljni Atlanti i Dalasu

06:32

0

Hoksi su u seriji poraza

Tan2022-1-13_41932984_0 - Copyright Tanjug/AP

Prethodne noći na NBA terenima gledali smo Bogdana Bogdanovića i njegovu Atlantu, ali nažalost, Hoksi su upisali poraz.

Ali, da ovo nije bila noć Balkanaca, potvrdio je i Luka Dončić u porazu svog Dalasa od Njujork Niksa.

Hoksi su još jednom slabom partijom, bolje rečeno, strašno slabim drugim poluvremenom, stgli do devetog uzastopnog poraza na svom terenu. Majami je bio i više nego siguran, te su slavili sa 115:91.

Hoksi su bili odlični tokom prvog dela meča, kada su imali i dvocifrenu prednost, predvođeni Hanterom, ali je potom Majami u finišu stigao do preokreta, a prednost nisu ispustili do kraja meča.

U ekipi Majamija odličan je bio Tajler Hiro, koji je meč završio sa 21 poenom, 11 asistencija i devet skokova, a pratio ga je Kejleb Martin sa 18 poena i 10 skokova.

Na drugoj strani, Tre Jang je ubacio 15 poena, koliko je imao i Bogdan Bogdanović, za 32 minuta na parketu.

Njujork Niksi su pak, nakon trijumfa protiv San Antonija, deklasirali i Dalas rezultatom 108:85. Sjajan šut iz igre u prvoj četvrtini nagovestio je kakav susret nas očekuje. Niksi su do kraja prvog poluvremena imali četvoricu igrača sa dvocifrenim košgeterskim učinkom.

Ar Džej Beret je ubacio 32 poena, Robinson 19, a Rendl dva manje. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Luka Dončić sa 21 poenom.