19:31

0

Igokea će kao drugoplasirana u grupi u narednoj fazi odmeriti snage sa belgijskom ekipom Ostendea

image - Copyright FIBA

Košarkaši Igokee savladali su PAOK u Atini 75:64 i tako se plasirali u narednu fazu FIBA Lige šampiona.

Sjajan meč je odigrala gostujuća ekipa i tako došla do veoma važne pobede. U prvoj četvrtini domaći su bili nešto bolji, ali su izabranici Dragana Bajića na poluvremenu uspeli da obezbede prednost od jednog poena razlike.

Treći period bio je ključan na ovom meču. Igokea je potpuno dominirala i napravila veliku prednost, dobivši pretposlednji kvartal 23:8, za nedostižnih 61:45 pred završnih 10 minuta.

Najbolji igrač u ekipi Igokee bio je fenomenalni Dešon Stivens koji je za 27 minuta na terenu postigao 19 poena, uz devet skokova. U ekipi PAOK-a najefikasniji bio je Džermejn Lav sa 20 poena, tri skoka i tri asistencije.

Igokea je ovom pobedom došla do plasmana u narednu fazu gde će se sastati sa belgijskim Ostendeom.