Još jedna drama fudbalera: Pao ko pokošen, lekari se borili da ga vrate u život

06:15 >> 06:19

0

Nigerijac Samjuel Kalu doživeo kolaps već u 4. minutu utakmice Marsej - Bordo

Copyright Samjuel Kalu na zemlji/Tanjug/AP Photo/Daniel Cole)

Nigerijac Samjuel Kalu iz francuskog Bordoa doživeo je kolaps na utakmici protiv Marseja, pa je tako vratio sećanje na teške trenutke sa EURO 2020, kada je u Kopenhagenu Danac Kristijan Eriksen doživeo srčani zastoj na utakmici protiv Finske.

Ništa nije ukazivalo da će dogoditi nemile scene na Velodromu. Igrao se 4. minut, domaći tim se pripremao za izvođenje slobodnog udarca, sve dok se Kalu, koji je stajao u živom zidu, nije iznenada srušio na zemlju.

Odmah su reagovali saigrači, pre svih kapiten Lukas Koščelni, a za njim i golman Benoa Kostal. Igrači obe ekipe telima su ogradili prostor oko nesrećnog fudbalera dok su lekari pružali pomoć, posle čega se Kaluu vratila svest i želja da nastavi sa igrom.

Trener Bordoa Vladimir Petković nakon par minuta izvršio je izmenu ne želeći da rizikuje zdravlje igrača.

Da podsetimo, na EURO 2020 Eriksen je pao na travnjak i izgubio svest na utakmici Danska – Finska (0:1). Fudbaler je 15 minuta oživljavan, a zatim je prevezen u bolnicu. Kasnije je otkriveno da je igrač doživeo srčani zastoj, zbog čega mu je ugrađen kardio-defibrilator.