Javor odoleo Napretku u Kruševcu, Zlatibor promašio pobedu na "Karađorđu" (video)

12.02.2021

18:06 >> 18:08

0

Ivanjičani vodili protiv Napretka ali se na kraju morali da zadovolje bodom, kao i Proleter protiv tima iz Čajetine

U popodnevnom terminu na četiri utakmice 21. kola Superlige samo su fudbaleri Spartaka uspeli da sačuvaju tri boda na domaćem terenu, pobedom nad Bačkom – 1:0 (0:0). Na preostale tri utakmice, gosti su odneli bod, a najveće iznenađenje priredio je Zlatibor odigravši 2:2 (2:2) sa igračem manje poslednjih pola sata protiv Proletera na “Karađorđu”.

Tim iz Čajetine bio je bliži pobedi, jer je u poslednjem ozbiljnom napadu dobio priliku da iz kontre kazni srljanje igrača Proletera, ali je Vasilije Janjić umesto dodavanja do saigrača gađao preko golmana Nikole Vasiljevića, pored gola.

Fudbaleri Javora su U Kruševcu došli do ranog vođstva u 11. minutu, posle velike greške i autogola golmana Miloša Ostojića, a bod je obezbedio rezervista Marko Bačanin u 77. minutu. Čudan meč u Senti odigrali su TSC i Rad. Tim sa Banjice došao je sa jasnim planom da sačuva svoju mrežu i to su dosta lako odrađivali, ali su u poslednjim minutima postigli i gol koji im je iz nepoznatog razloga poništen odlukom sudije Nikole Radakovića.

Proleter – Zlatibor 2:2 (2:2)

Napredak – Javor 1:1 (0:1)

Spartak – Bačka 1:0 (1:0)

Partizan – Novi Pazar 4:1 (4:1)