03.10.2020

15:21

0

Autor: D. B.

Golman reprezentacije Srbije odbranio penal u pobedi njegovog Eibara nad Valjadolidom 2:1

Copyright Marko Dmitrović, MN Press

Drugi put La Ligi, a treći put tokom karijere u Španiji, golman fudbalske reprezentacije Srbije, Marko Dmitrović odbranio je jedanesterac.

Čuvar mreže Eibara bio je junak pobede njegovog tima u gostima nad Valjadolidom. Dmitrovićeva žrtva bio je Serhio Gvardiola koji nije uspeo da ga savlada u 48. minutu meča. Da sve bude gore po njegov Eibar u momentu kada je bilo 1:1 (Eibar je poveo golom Burgosa iz jedanaesterca u 29. minutu, da bi potom Toni izjednačio u 37. minutu igre), Dmitrovićev saigrač Diop je dobio crveni karton. Pobeda je ipak stigla u poslednjim minutima meča pošto je Rodrigez uspeo da zatrese mrežu Himeneza u 90. minutu.

Dmitroviću je ovo bio 100. meč u La Ligi, a osim Gvardiole njegove žrtve su bili i Aspas (29. septembar 2019, meč Eibar-Selta), kao i Emanuel Kulio kome je odbranio udarac sa 11 metara na drgologaškom meču između Alkorkona i Majorke.