20:11 >> 08:00

0

Šampion Engleske ponižen u Birmingemu

Copyright Tanjug/AP/AP Photo/Rui Vieira, Pool

Šampion Engleske, ne tako davno i Evrope, ponižen je na gostovanju u Birmingemu:

Aston Vila – Liverpul 7:2! Već na poluvremenu bilo je 4:1.

Jesu gosti doputovali bez koronom zaraženog Manea, ali daleko da se to može smatrati alibijem. Posebno jer je Mohamed Salah dao dva gola, tako da napad i nije zatajio. Ali zato odbrana… Malo je reći da defanzivci Liverpula i golman Adrijan nisu imali svoj dan.

Pitanje je da li će Španac posle ovakvog izdanja i imati još neki dan među stativama Liverpulovog gola…

Slavili su pre utakmice navijači Liverpula 6:1 za Totenhem na Old Trafordu protiv Mančester junajteda i ne sluteći da im sledi katastrofa kakvu nisu doživeli još od 1963. godine, kada su takođe poraženi 2:7. Tada od Totenhema.

Već do odlaska na odmor četiri puta je matiran, a triput je to učinio Oli Votkins. U 4, pa 22. i 39. minutu. U međuvremenu je Salah smanjio na jedan, ali i Džon Mekgin vratio na dva gola razlike (3:1).

U drugom poluvremenu je Ros Barkli povisio na 5:1, pa Salah opet smanjio, ali je onda šampiona dotukao Džek Griliš u 66. i 75. minutu. Zanimljivo je da se posle toga rezultat nije menjao, iako je bilo sasvim dovoljno vremena za još neki gol na obe strane.

Očigledno su prvi rešili da pokažu milost, a drugi jedva čekali da se sklone sa terena i od očiju javnosti.

Nije, doduše, ovo bio prvi put da je aktuelni šampion primio sedam golova u najjačem rangu engleskog fudbala. Isto se dogodilo Arsenalu 1953. protiv Sanderlenda.