Srbija je na korak od Evropskog prvenstva!

Aleksandar Mitrović u 35. – preko gola.
Filip Đuričić u 55. – brani Rune Jarstajn.
Opet Mitrović, glavom u 57. – opet brani Jarstajn.
Aleksandar Kolarov sa skoro 30 metara u 73. – brani Jarstajn.

I onda, ulazak Sergeja Milinković-Savića u 80. minutu koji rešava pitanje pobednika duela Srbije i Norveške u baražu za Evropsko prvenstvo.

Doduše tek posle produžetaka, ali to je sada manje bitno.

Ono što je najvažnije, “orlovi” su golovima veziste Lacija pobedili 2:1 i igraće 12. novembra u Beogradu protiv Škotske (koja je penalima izbacila Izrael) za plasman na smotru najboljih kontinentalnih reprezentacija prvi put posle predugih 20 godina čekanja.

TOK UTAKMICE

Zaslužili su naši fudbaleri po prikazanom u Oslu da to bude mnogo pre produžetaka, ali su domaćini imali snage da se trgnu posle kasno primljenog gola i u 88. minutu preko Matijasa Normana stignu do izjednačenja i dodatnih pola sata utakmice.

Za razliku od nekih (mnogih) utakmica ranije, nije to poremetilo “orlove”. Nastavili su u istom ritmu, pritiskali rivala, a nagoveštaj novog vođstva bila je stativa koju je Darko Lazović pogodio u 100. minutu.

Dva minuta kasnije došao je i taj, ispstaviće se, pobedonosni gol. Majstorski je reagovao Milinković-Savić i “bocnuo” loptu u trenutku kada su svi mislili da će dodati.

Usledio je potom veliki pritisak Norvežana, ali nedovoljno dobar da bi naši igrači ponovo napravili grešku i poklekli. Junački su se borili, sačuvali prednosti i apsolutno zasluženo prošli.

Potvrđuje to i statistika: 19 šuteva Srbije, osam u okvir gola, a 10 Norveške, samo tri u okvir gola.

Pribojavali smo se gol-mašine iz Borusije Dortmund, Erlinga Halanda, međutim, gotovo neprimetan bio je mladi centarfor.

Norveška – Srbija 1:2 (0:0)