0

Autor: N. St.

Gosti uspešniji u Seriji A

Copyright Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse via AP

Prve utakmice današnjeg programa Serije A prošle su više prijale gostima. Na četiri meča tri poraza domaćina.

Lacio i Sergej Milinković-Savić nastavljaju da nižu pobede. Šesti uzastopni trijumf u domaćem šampionatu ostvarili su protiv Atalante – 1:3 (0:1).

Marušić je zatresao mrežu već u trećem minutu, Korea je u 51. duplirao prednost, da bi Pašalić u 79. vratio nadu Atalanti. Muriki je te snove raspršio u 82. minutu, samo dva minuta po ulasku u igru. Srpski reprezentativac je odigrao ceo meč.

Lacio je tako prestigao današnjeg rivala i preuzeo peto mesto sa 37 poena, jednim više od njih.

Filip Đuričić i Sasuolo su osvojili bod. Remizirali su u Kaljariju – 1:1 (0:0).

Kaljari je poveo preko Žoaa Pedra u 75. minutu, da bi gosti u četvrtom mintuu nadoknade izjednačili golom Žeremija Boge. Đuričića je u 78. minutu zamenio Raspadori.

Ivan Radovanović i Đenova su slavili u Krotoneu – 0:3 (0:2).

Destro se dva puta upisao u strelce (24. i 50. minut), Cibora je pogodio u 29. minutu.