Partizan više nije najefikasniji u istoriji: Zvezda prestigla večitog rivala na vrhu liste (VIDEO)

19.05.2021

14:54 >> 14:53

0

Jedan od dva rekorda je oboren

Uspela je Crvena zvezda da osvoji titulu, odigrala sjajno u Ligi Evrope, a onda je u završnici zahvaljujući sjajnim igrama došla u priliku da obori dva rekorda. Jedan je Seltikov po broju bodova (106 su osvojili Škoti), a drugi je napravio Partizan po efikasnosti (111 datih golova).

Upravo su ta dva glavna motiva imali izabranici Dejana Stankovića u današnjem meču protiv Metalca na stadionu “Rajko Mitić”.

Jedan je oboren već do poluvremena, tačnije posle 34 minuta igre. Već u drugom minutu je Gajić doneo vođstvo domaćem timu. Samo tri minuta kasnije se Ben upisao u strelce i na taj način su se crveno-beli izjednačili sa crno-belima.

A, prestigli su ih i postali najefikasniji u istoriji kada je u 34. minutu Ben postigao svoj drugi pogodak, ujedno 112. za ekipu u ovoj sezoni.

Zvezda je na poluvreme otišla sa tri gola prednosti (3:0) i ako se ne dogodi neko veliko iznenađenje u drugih 45 minuta biće postavlje ni novi svetski rekord po broju bodova.