Niz Srbina je nastavljen, Frankfurtov je zaustavljen: Veljković slavio protiv Kostića i Jovića

21:52 >> 21:59

0

Filip ponovo asistent, ali to nije bilo dovoljno u Bremenu

Copyright Tanjug/Carmen Jaspersen/dpa via AP

Srpski okršaj u Bremenu je pripao domaćinu. Posle preokreta je ekipa Verdera uspela da dođe do pobede i do bitna tri boda za beg iz opasne zone.

Miloš Veljković je savladao Filipa Kostića i Luku Jovića i naneo im prvi bundesligaški poraz još od 11. decembra prošle godine – 2:1 (0:1).

Nije izgledalo da će tako biti kada je Kostić u devetom minutu pronašao Silvu za 0:1. Bila je to 11. asistencija za srpskog fudbalera i potvrda sjajne forme. Po povratku na teren je Verder napravio preokret.

Gebre Selasije je u 47. poravnao rezultat, da bi u 62. Sardžent doneo prednost. Jović je ušao u 65. minutu umesto Kamade, ali to nije ništa promenilo. Šmid je u 70. uvećao prednost tima iz Bremena, ali je posle sugestije iz VAR sobe gol poništen zbog ofsajda.

Ajntraht je četvrti sa 42 boda, dok je Verder na 12. mestu sa 26 poena.