Levandovski strelac u porazu Bajerna, Dortmund može i sa desetoricom

0

Haland dva puta pogodio mrežu, Majnc iznenadio Bavarce

Copyright Tanjug/AP Photo/dpa via AP

Konačno su navijači Bajerna mogli da odahnu. Najbolji igrač ekipe Robert Levandovski se vratio u ekipu posle povrede i nešto dužeg oporavka. Sa njim u timu bi verovatno bili i u polufinalu Lige šampiona, ali šta je tu je.

Međutim, uprkos povratku Poljaka, Bavarci su doživeli iznenađujući poraz od Majnca – 2:1 (2:0).

Burkat i Kvaison su već u prvom poluvremenu doneli domaćem timu dva gola prednosti. Gosti su i pre i posle gola imali nekoliko odličnih šansi, nisu ih iskoristili, a počasni pogodak dao je Levandovski u četvrtom minutu nadoknade.

Bajern je prvi i već u narednom kolu mogu da obezbede titulu, doduše mogu i sutra to da učine ako Lajpcig ne pobedi Štutgart.

Dortmund je vratio prepoznatljivu formu. Ostvarili su četvrti uzastopni trijumf i vratili se u konkurenciju za plasman u Ligu šampiona.

Na gostovanju su savladali direktnog rivala u toj borbi Volfsburg – 0:1 (0:2).

Briljirao je Haland koji se dva puta upisao u strelce (12. i 68. minut), a trijumf „milionera“ dodatno dobija na značaju pošto je Belingem u 59. minutu dobio drugi žuti karton. Ipak, ni to im nije smetalo da upišu tri boda.

Sada imaju 55 bodova, dva manje od trećeplasiranog Volfsburga.