Kumanova Barselona se ne šali: „Žuta podmornica“ potopljena već u prvom poluvremenu

27.09.2020

21:16 >> 21:20

0

Sjajan početak sezone za Katalonce, mladi Fati blistao

Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Vreme je za novu eru Barselone. Tako su iz kluba najavili planove za rekonstrukciju tima tokom prelaznog roka. Doveli su Ronalda Kumana umesto Kikea Setijena i ako je suditi po prvom meču bio je to dobar potez.

Barselona je demolirala Viljareal – 4:0 (4:0). „Žuta podmornica“ je potopljena već u prvom poluvremenu.  Iskusni stručnjak je malo „mešao karte“ i deluje da puno poverenje ima u mladog Ansua Fatija. Upravo je momak rođen 2002. godine postigao prva dva pogotka na meču, u 15. i 19. minutu. Isti igrač je u 35. iznudio penal koji je Mesi pretvorio u 3:0. Golman je „pročitao“ stranu, ali nije uspeo da odbrani udarac.  U završnici prvog dela je Mesi poslao centaršut u peterac, Tores nespretno reagovao i savladao svog golmana.

Imali su Katalonci nekoliko dobrih prilika i u nastavku, nisu uspeli da ih iskoriste.

Kuman je prvi meč u Primeri iskoristio da vidi sve igrače, pa su tako na teren ušli Dembele, Trinkao, Pjanić, kao i mladi Pedri (17).