Kraj Partizanovog puta u Evropi: Šarloa ide dalje, crno-beli pali u produžetku

0

Crno-beli u Belgiji poraženi u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Copyright FK Partizan

Kraj za Partizan u Evropi. Puleni Aleksandra Stanojevića nisu uspeli da obezbede prolaz u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

U trećoj rundi u Belgiji su izgubili od ekipe Šarloa posle produžetaka- 2:1 (1:1, 1:0).  Belgijanci će tako za plasman u grupnu fazu igrati protiv poljskog Leha.

Domaćin je poveo preko Desolea u 11. minutu, Suma je u 53. izjednačio, da bi Rezai u 107. minutu posle slobodnog udarca matirao Stojkovića i odveo svoj tim dalje.

KRAJ

Utakmica u Belgiji je završena, Šarloa ide dalje.

120′ – JOŠ TRI MINUTA

Igraće se još tri minuta u drugom produžetku.

117′ – OFSAJD

Dobar napad Partizana, Suma nije želeo da šutira, Stojković je izblokiran, da bi se potom Sadik našao u ofsajdu, pa je prekinuta akcija.

115′ – UROŠEVIĆ PORED GOLA

Korner za Partizan izveo je Stojković, lopta je došla do Uroševića koji je poslao pored gola.

111′ – STOJKOVIĆ NA TERENU

Stanojević je napravio i poslednju izmenu. Umesto Asana je ušao mladi Denis Stojković.

107′ – ŠARLOA VODI

Ostojić je igrao rukom, sudija mu je dao žuti karton, što je ujedno bio i slobodan udarac za domaćina sa oko 18-19 metara. Rezai je namestio loptu, šutirao savršeno i lopta je od stative završila iza leđa Stojkovića.

106′ – DRUGI PRODUŽETAK

Meč je nastavljen, počeo je drugi produžetak.

105+1′ – KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

Prvi produžetak je završen. Rezultat je i dalje 1:1.

103′ – PREKID I ŠANSA

Prekid za Partizan posle faula na Sadiku. Suma je centrirao, ali nije bilo velike opasnosti.

97′ – NATHO IZAŠAO

Izmena u Partizanu. Natho je izašao iz igre, vidno umoran, ušao je Šćekić.

94′ – MILJKOVIĆ SPASILAC

Odličan napad Šarloa, Golizadeh se namestio, šutirao, Miljković spasao šut.

92′ – OSTOJIĆ NA TERENU

Napravio je Stanojević novu izmenu, umesto Vitasa je ušao Ostojić.

PRODUŽECI

Igraće se dodatnih 30 minuta.

90+1′ – KRAJ PRVOG DELA

Posle 90 i kusur minuta nema pobednika, igraće se produžeci.

FK Partizan

88′ – NAPADI DOMAĆINA

Napada Šarloa, Desole je pripretio udarcem glavom posle prekida, Stojković je krenuo, pa stao, lopta je završila pored gola.

85′ – SUMA PREKO GOLA

Odličan napad Partizana, prvi pokušaj je osujećen greškom Natha, Marković je ubacio za Sumu, on je primio odlično, šutirao je preko gola.

82′ – LOŠ POKUŠAJ UROŠEVIĆA

Novi prekid za Partizan, Natho je centrirao, lopta je došla do Uroševića koji je veoma loše centrirao i poslao loptu u gol-aut.

79′ – PRIPRETIO ŠARLOA

Dobar napad Šarloa, Busi je ušao u kazneni prostor, dvoumio se između šuta i centaršuta i na kraju poslao loptu pored stative.

75′ – SUMA BLIZU!

Sjajna šansa za Partizan, Sadik je ostavio loptu, Suma se našao u odličnoj situaciji, šutirao je pored gola.

69′ – SUMA I MARKOVIĆ

U kratkom vremenskom razmaku su se oprobali Marković i Suma, golman Peneto je bio oprezan.

64′ – UDARAC IZ DALJINE

Probao je Golizadeh sa oko 20 metara, lopta je završila pored stative Stojkovićevog gola.

60′ – BODRENJE SA KLUPE

Klupa Partizana bodri igrače još jače posle postignutog gola. Svaki potez se pravi, pa tako tokom kombinovanja ispred sopstvenog šesnaesterca može da se čuje “Bravo, bravo, polako”.

FK Partizan

55′ – KARTON ZA MARKOVIĆA

Neoprezan start Markovića, sudija Maden mu je odmah pokazao žuti karton.

53′ – PARTIZAN IZJEDNAČIO

Odlična akcija Partizana, Sadik je ostavio za Asana koji je odlično prošao i pronašao Sumu koji je bio usamljen na petercu i rutinski sproveo loptu  u mrežu.

51′ – OPROBAO SE SUMA

Suma je odlično prošao po levoj strani, došao do pozicije za šut, Viljems ga je izblokirao.

46′ – SUMA NA TERENU

Stanojević je napravio jednu promenu na pauzi. Umesto Filipa Stevanovića u igru je ušao Sejduba Suma.

POLUVREME

Kraj prvog poluvremena. Šarloa ima prednost od jednog gola posle prvih 45 minuta.

44′ – DOBRA IDEJA ASANA

Asano je imao odličnu ideju, poslao je loptu u prostor, Sadik je trčao ka njoj, ali je golman Peneto pratio akciju, bio brži i uhvatio loptu.

42′ – MUKE SA FALOM

Najviše problema u dosadašnjem toku meča fudbaleri Partizana imaju sa Mamadu Falom. Kada god on ima loptu imaju dosta muke da ga zaustave, posebno kada se nađe u poziciji da uputi centaršut.

38′ – LOŠ ŠUT ASANA

Novi slobodan udarac za Partizan, Natho je centrirao, lopta se odbila do Asana koji je bio na ivici kaznenog prostora, šutirao je veoma loše i neprecizno.

33′ – PARTIZAN POKUŠAO IZ PREKIDA

Sadik je fauliran blizu korner zastavice. Natho je izveo slobodan udarac, ali to nije uradio dovoljno dobro. Intervenisala je odbrana domaćina.

Promo/FK Partizan

27′ – SAVETI SA KLUPE

Nema publike na tribinama, pa mogu da se čuju saveti sa klupe. Često stručni štab Partizana dobacuje igračima “Bliže, bliže” prilikom napada Šarloa, najčešeće se na “meti” nalazi Marković.

21′ POKUŠAJ PARTIZANA IZ KORNERA

Imao je Partizan u 21. minutu  priliku iz kornera. Vitas je šutirao glavom daleko preko gola.

19′ – KIŠA SVE JAČA

Kiša u Belgiji pada sve jače. Za to vreme na terenu sve veći broj “malih” faulova.

12′ – PARTIZAN TRAŽIO PENAL

Asano je pao u kaznenom prostoru posle kontakta sa Desoleom. Tražili su jedanaesterac, sudija Maden je odmahnuo rukom.

10′ – ŠARLOA VODI

Domaćin vodi od 10. minuta. Korner za Šarloa, Stojković je odbranio prvi udarac, lopta je od Asana došla do Desolea koji je pogodio mrežu.

7′ – OPIPAVANJE PULSA

Na startu utakmice standardno opipavanje pulsa. Šarloa je imao dobar napad, centaršut sa strane, odbrana srpskog tima je dobro reagovala.

0′ – UTAKMICA JE POČELA