19.09.2020

19:23

0

Pre samo nedelju dana sve je bilo idilično, međutim...

Pre nedelju dana savladan je Hajduk 2:1 u najvećem hrvatskom derbiju, i to u Splitu, ali su onda usledila dva šoka za zagrebački Dinamo.

“Modri” su prvo eliminisani od Ferencvaroša u kvalifikacijama za Ligu šampiona (1:2), ali to i nije toliko iznenađenje koliko je večerašnji remi (3:3) sa Slaven Belupom, do ovog kola pretposlednjim timom hrvatskog prvenstva, a koji i dalje nema pobedu iz pet utakmica.

Gosti su poveli već u 1. minutu, ali je ekspresno usledio preokret, golovima Gavranovića u 4. i 9. Ipak, Slaven je izjednačio pre odlaska na odmor, iz penala u 20. minutu.

Kada je Dinamo opet poveo u 68, delovalo je da će šampion upisati i petu pobedu ove sezone, međutim, samo pet minuta kasnije gosti su opet poravnali rezultat, koji se potom nije menjao.

Nema sumnje da će poslednja dva rezultata upaliti alarm na “Maksimiru” kako se ne bi dogodila senzacija u plej-ofu za Ligu šampiona, u kom Zagrepčani čekaju pobednika duela Florijana (Malta) – Flora (Estonija).