Jedna dobra stvar ako Srbija ispadne u treću diviziju Lige nacija

18.11.2020

19:09

0

Autor: J. T.

"Orlovi" neće moći da igraju protiv Albanije

MN Press

Ako ne pobede Rusiju večeras na stadionu “Rajko Mitić”, a uz to i Mađarska mora da savlada Tursku kod kuće, reprezentativci Srbije vratiće se u C diviziju Lige nacija.

Jedna dobra vest, ipak, postoji u tom slučaju, a ona glasi da tamo neće moći da se sastanu sa Albanijom, što znači da neće biti prilike da se ponove incidenti kao 2014. kada se u Beogradu, iznad Partizanovog stadiona, pojavio dron sa zastavom takozvane “Velike Albanije”, što je izazvalo prekid utakmice, kasnije registrovane 3:0 u korist gostujućeg tima. 

Albanci su večeras u poslednjem kolu svoje grupe kao domaćini savladali Belorusiju 3:2 i osvojili prvo mesto, odnosno prolaz u B diviziju. U istoj grupi, Litvanija je pobedila Kazahstan u gostima 2:1 i poslala ga u niži rang.

Konačna tabela: Albanija 11, Belorusija 10, Litvanija 8, Kazahstan 4.

LIGA NACIJA, 6. kolo:

Grupa A

Hrvatska – Portugalija 2:3 (1:0)
Francuska – Švedska 4:2 (2:1)
Španija – Nemačka 6:0 (3:0)
Švajcarska – Ukrajina (odloženo)
BiH – Italija (sreda)
Poljska – Holandija (sreda)
Belgija – Danska (sreda)
Engleska – Island (sreda)

TABELE:
Grupa 1 – Italija 9, Holandija 8, Poljska 7, BiH 2.
Grupa 2 – Belgija 12, Danska 10, Engleska 7, Island 0.
Grupa 3 – Francuska 16, Portugalija 13, Hrvatska 3, Švedska 3.
Grupa 4 – Španija 11, Nemačka 9, Ukrajina 6, Švajcarska 3.

Grupa B

Austrija – Norveška (sreda)
Severna Irska -Rumunija (sreda)
Češka – Slovačka (sreda)
Izrael – Škotska (sreda)
Mađarska – Turska (sreda)
Srbija – Rusija (sreda)
Irska – Bugarska (sreda)
Vels – Finska (sreda)

TABELE:
Grupa 1 – Austrija 12, Norveška 9, Rumunija 4, Severna Irska 1.
Grupa 2 – Škotska 10, Češka 9, Izrael 5, Slovačka 4.
Grupa 3 – Rusija 8, Mađarska 8, Turska 6, Srbija 3.
Grupa 4 – Vels 13, Finska 12, Irska 2, Bugarska 1.

Grupa C

Luksemburg – Azerbejdžan 0:0
Crna Gora – Kipar 4:0 (3:0)
Jermenija – Severna Makedonija (sreda)
Gruzija – Estonija (sreda)
Grčka – Slovenija (sreda)
Kosovo – Moldavija (sreda)
Albanija – Belorusija 3:2 (3:1)
Kazahstan – Litvanija 1:2 (1:1)

TABELE:
Grupa 1 – Crna Gora 13, Luksemburg 10, Azerbejdžan 6, Kipar 4.
Grupa 2 – S. Makedonija 9, Jermenija 8, Gruzija 6, Estonija 2.
Grupa 3 – Slovenija 13, Grčka 11, “Kosovo” 2, Moldavija 1.
Grupa 4 – Albanija 11, Belorusija 10, Litvanija 8, Kazahstan 4.

Grupa D

Andora – Letonija 0:5 (0:1)
Malta – Farska Ostrva 1:1 (0:0)
Gibraltar – Lihtenštajn 1:1 (1:1)

TABELE:
Grupa 1 – F. Ostrva 12, Malta 9, Letonija 7, Andora 2.
Grupa 2 – Gibraltar 8, Lihtenštajn 5, San Marino 2.

Komentari (0)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i uslovima korišćenja sajta.

Najčitanije vesti