Bruno nepogrešiv sa penala, Junajted prati Liverpul

0

Crveni đavoli slavili na Old Trafordu

Copyright Tanjug/Carl Recine/ Pool via AP

„Teatar snova“ ponovo sanja. Do pre nekoliko nedelja je glavna tema bila kada će Mančester junajted otpustiti Ole Gunara Solskjera, sada se priča o nečemu novom – tituli!

Posle nešto manje od polovine odigranih utakmica u Premijer ligi „crveni đavoli“ su na deobi prvog mesta sa Liverpulom.

Trku su nastavili trećim uzastopnim trijumfom. Savladali su Aston Vilu na „Old Trafordu“ – 2:1 (1:0).

Poveli su preko Marsijala u 40. minutu, posle velike greške Mingsa koji je promašio loptu. U 58. minutu je poklon „uzvraćen“. Griliš je centrirao, odbrana domaćina je užasno reagovala, Traore je matirao De Heu. Ipak, tri minuta kasnije je Pogba pao u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na „kreč“, VAR je to potvrdio, iako je situacija bila sumnjiva. Bruno Fernandeš je uzeo loptu i pogodio.

Bio je to 27. penal koji je dosuđen za Junajted od kada je Solskjer došao na klupu, a deveti put da je Protugalac pogodio sa „bele tačke“.