„Kralj“ napravio ogroman korak ka povratku na tron! Blickrig Benzeme izveo Real trijumfalno sa „San Mamesa“!

22:47

0

Sjajni Francuz najzaslužniji za produžetak sjajnog niza Madriđana

Tan2021-12-22_215357887_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Ricardo Larreina

Fudbaleri Real Madrida, računajući sva takmičenja, i 15 utakmicu za redom završili su neporaženi, uz 13 pobeda i dva remija, a novi trijumf upisali su na gostovanju u Bilbau rezultatom 2:1 (2:1).

Madriđani su do tri boda stigli nakon brzog vođstva na početku utakmice. Karim Benzema bio je na nivou najboljeg strelca Primere, u 4. i 7. minutu zatresao je mrežu domaćina i sa 15 pogodaka uvećao je vođstvo na listi sterelaca šampionata Španije, a svoj tim učvrstio na liderskoj poziciji sa osam bodova više u odnosu na drugoplasiranu Sevilju.

Tim iz Baskije se brzo vratio u igru nakon šokantnog starta. Oihan Sanset je u 10. minutu iskoristio asistenciju Markosa i smanjo na 2:1.

Furiozan početak meča začinjen sa tri pogotka obećavao je nova uzbuđenja, međutim, mreže su do kraja ostale netaknute.