Srbin krunisao decembar iz snova Monpeljea, Ikardi sprečio košmarnu noć PSŽ i Serhija Ramosa

22:04

0

Zanimljivo veče u Ligi 1

profimedia-0649089535 - Copyright Profimedia

Srpski reprezentativac Mihailo Ristić ukrasio je sjajan decembar Monpeljea i petu vezanu pobedu svog kluba (četiri u Ligi 1 i jednu u Kupu). Ubedljivim trijumfom protiv Anžea (4:1), na oproštaju od 2021. godine, Monpelje je došao nadomak mesta koje dogodine vodi u Ligu šampiona, a nekadašnji defanzivac Crvene zvezde, koji se od nedvno dovodi u vezu s povratkom na stadion "Rajko Mitić", je golom u 51. minutu razbio iluzije gostima da mogu do povoljnijeg rezultata.

Za razliku od Monpeljea, na papiru moćni PSŽ ni izbliza ne deluje ubedljivo kao što se očekivalo. Večeras su razočarali na gostovanju Lorijenu (1:1), izvegavši poraz u nadoknadi vremena. Pored novog kiksa Parižana, još jedna loša vest za njih jeste crveni karton koji je zaradio tek oporavljeni štoper, Serhio Ramos.

Domaći su poveli u 40. minutu pogotkom Tomasa Monkodoa. Enco Le Fe je proigrao tridesetogodišnjeg Francuza koji se odlično snašao i pogodio za 1:0. Pokušavao je PSŽ da dođe do izjednačujućeg pogotka, ali je to uspeo tek u prvom minutu nadoknade. Ašraf Hakimi je probio po desnom boku, a potom ubacio loptu ka Mauru Ikardiju koji je glavom šalje u mrežu.

Samo pet minuta ranije, Serhio Ramos je dobio žuti karton zbog faula, nakon čega je prigovarao sudiji, koji mu je pokazao i drugi žuti, odnosno crveni karton.

FRANCUSKA 1 – 19. KOLO

Bordo - Lil 2:3 (2:1)