Sevilja i Barsa igrali za Real! Bez pobednika u derbiju na „Ramon Sančez Pishuanu“!

22:32

0

Andalužani i Katalonci podelili bodove

Tan2021-12-21_22256481_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Angel Fernandez

Posle večerašnjeg derbija Sevilje i Barselone najsrećniji su u Madridu. Andalužani i Katalonci podelili su bodove na „Ramon Sančez Pishuanu“, u odloženom meču 4. kola Primere (1:1) posle čega Real na zimsku pauzu odlazi sa plus pet u odnosu na drugoplasiranu Sevilju.

Domaćin je dobro počeo utakmicu i poveo u 32. minutu, a strelac je bio Papu Gomez. Ipak, Barselona je već do odlaska na veliki odmor uspela da poravna rezultat preko Arauha, koji je u 45. minutu zatresao mrežu Sevilje.

Gosti su u nastavku bili bolji, imali više prilika, ali nisu uspeli da dođu do pobede. Čak su imali i igrača više, pošto je u 64. minutu isključen Žil Kunde, koji je naseo na provokaciju Đordija Albe i pogodio ga loptom u glavu.