Partizan je jesenji šampion! Siguran trijumf u Milanovcu i beg na pet bodova Zvezdi!

13:11 >> 16:01

0

Odigrano je pretposlednje kolo jesenjeg dela Superlige Srbije

metalacpartizan95 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana u pretposlednjem kolu jesenjeg dela sezone Superlige Srbije savladali su Metalac u Gornjem Milanovcu sa 3:0 (3:0) i time potvrdili titulu jesenjeg šampiona u Humskoj.

Ovom pobedom, pobegli su Crvenoj zvezdi na pet bodova.

Već u trećem minutu, crno-beli su domaćinu satvili do znanja da su došli po sva tri boda. U polukontri, lopta je stigla do Meniga, koji je nakon duplog pasa sa Milovanovićem savladao Savića, 1:0. Prvi deo, prvog poluvremena igrao se na polovini domaćina. Konstantno su crno-beli napadali, te da je bilo evidentno da će se rezultat ponovo menjati. Igrao se 28. minut, kada je lopta stigla do Šćekića, a ovaj nakon okreta ka golu, pored dvojice odbrambenih igrača, uputio efektan šut, 2:0. Bilo je jasno da se Partizan za sve pita.

Spustili su crno-beli loptu, krenuli znatno opuštenije, ali u finišu, preko tandem a Šćekića i Meniga, stigli i do trećeg pogotka, a rezultatom od 3:0 se otišlo i na poluvreme.

Nakon pauze, domaćin je zaihgrao znatno bolje, međutim, ni to nije bilo dovoljno kako bi se ugrozio rival. Trener Stanojević je rešio da razbije uljuljkani ritam, te je u igru ubacio Holendera i Pantića. Ubrzo po izlasku na teren, mađarski internacionalac je imao veliku priliku, ali je u padu poslao loptu pored stative. Do kraja susreta, još jednom je bljensula ekipa Metalca, ali je Partizan kontrolisao dešavanja na terenu. Ređali su crno-beli napade, ali manje opasne nego u prvom delu susreta. Na kraju, crno-beli su upisali sigurnu pobedu, 3:0.

Blog uživo:

90. minut - Pobeda Partizana od 3:0

88. minut - Konstantno su se nizali napadi crno-belih, međutim, daleko manje opasni nego u prvom delu meča.

83. minut - Partizan je do kraja privodio susret na svoj način

79. minut - Zbog povrede na travi je završio Stuparević, pa je doktor ušao na teren. Mladi napadač je nastavio meč

77. minut - Milanovčani odolevaju novom naletu Partizana. Šut iz slobodnog udarca uputio je Urošević, ali nije bio veliki izazov za Savića

74. minut - Ritam je ponovo u padu. Stanojević se odlučio ponovo za dvostruku promenu, pa su na teren izašli Smiljanić i Pavlović

68. minut - Velika prilika za Holendera, ali je u padu loptu poslao pored stative

62. minut - Trostruka izmena Aleksandra Stanojevića, u igri su Holender, Jović i Pantić

55. minut - Korner za Jojića, ali je domaćin uspeo da otkloni opasnost. Usledio je potom i šut Milovanovića, a nešto kasnije je sudija ipak podigao zastavicu za ofsajd

49. minut - Nešto bolji početak Metalca

46. minut- Počelo je drugo poluvreme

45. minut - 3:0 za Partizan

42. minut -Milanovčani su još jednom napali, ali je mladi Popović intervenisao

37. minut - Kvinsi Menig je odlično raspoložen! 3:0 Šćekić je proigrao napadača, koji je sa ivice šesnaesterca uvećao prednost

35. minut - Lagano se Partizan uputio u još jedan napad. Menig je petom dodao do Jojića, ali mu je lopta prešla preko kopačke

33. minut - Pao je ritam igre, pretežno se igra na sredini terena

28. minut - Partizan preko Šćekića do 2:0. Bio je vezni igrač crno-belih leđima okrenut golu, a nakon dobre lopte, iz okreta je pored dvojice igrača uputio itekako precizan šut

26. minut - Dobro je tekao napad crno-belih. Sa desnog krila je centrirao Živković, ali ovog putaa Milovanović nije bio dovoljno precizan

21. minut - Jojić je centrirao, Milovanović je uputio loptu ka praznoj mreži, a na gol liniji je intervenisao maldi Vasiljević, te spasao Metalac

19. minut - Menig u sjajnoj prilici sa levog krila, ali intervencija Savića, pa stativa

16. minut- Ušetali su se Milanovčani u kazneni prostor Partizana, ali je odbrana još jednom bila na visokom nivou

13. minut - Prva prilika za domaće, ali je Vujačić intervenisao. Krenuli su crno-beli, Zdjelar je poslao loptu do Milovanovića, koji je bio sam pred golmanom, ali je u poslednjem trenutku intervenisao štoper domaćina

10. minut - Prilika za Milovanovića, ali je ovog puta Savić bio siguran. Pitanje je trenutka kada će crno-beli ponovo ugroziti odbranu Milanovčana

7. minut - Igra se na domaćoj polovini

3. minut - Nalet crno-belih od samog starta. Visoki presing na polovini domaćina i vođsto Partizana. U polukontri je lopta stigla do Meniga, koji je nakon dupog pasa sa Milovanovićem, savladao Savića, 0:1.

1. minut - Počelo je!

Metalac - Partizan (15.00)

Stadion Metalca u Gornjem Milanovcu

Trener crno-belih, Aleksandar Stanojević, na gostovanju u Milanovcu, odlučio se za sastav:

Partizan (3-4-2-1): Popović – Saničanin, Vujačić, Miletić – Živković, Zdjelar, Šćekić, Urošević – Menig, Jojić – Milovanović.

Za domaćine će pak igrati:

Metalac (4-2-3-1): Savić – Vlalukin, Vasiljević, Mlađović, Antonijević – Fićović, Stojić – Cvetković, Krajišnik, Đurić – Stuparević

Crno-beli su u Milanovac stigli bez Rikarda Gomeša, Lazara Markovića i Bibrasa Natha, dok u domaćem sastavu nema Ričarda Odade.

Podsetimo, ovaj duel prvobitno je bio zakazan za ponedeljak, međutim, zbog velikih padavina, taj susret je odložen za utorak, da bi krajnja odluka ipak bila sreda.

Juče je u Milanovcu organizovana velika radna akicja, kako bi teren bio spreman za Partizan, pa su tako navijači i igrači zajedno čistili sneg.