18:48

0

Novosađani su poveli, a napadač domaćina sa dva poogotka rešio pobednika

20211206mrDjuranovic2 - Copyright MN Press

Kolubara je pobedila Proleter u Lazarevcu rezultatom 2:1, a dvostruki strelac Uroš Đuranović izrastao je u junaka. Po izuzetno teškom terenu, pravoj kaljuzi, Novosađani su poveli sa 1:0, izgledalo je da da su na dobrom putu da trijumfuju.

U 20. minutu Marko Vukasović je iskosa sa leve strane uputio udarac sa preko 20 metara, gađao je i pogodio suprotan ugao - 0:1.

Miloš Đokić je u 8. minutu dva put imao šansu da donese vođstvo Kolubari, šut iskosa sa desne strane zaustavila je stativa, lopta mu se vratila, a on ciljao pred gola.

Uroš Đuranovič je nakon propuštene šanse u prvom delu proradio u 34. minutu. Do osmog pogotka u prvenstvu stigao je posle centaršuta Marjanovića sa desne strane, isksusni napadač je glavom zahvatio loptu glavom i izjdnačio na 1:1.

Na početku drugog dela  Đuranović je još jednom bio snalažljiv pred golom gostiju, Jankovič i Nikolič su kombinovali po desnoj strani, lopta je u ledja udarila Skopljaka, stigla do golgetera Lazarevčana koji je još jednom bio precizan za trijumf svog tima.

U 69. minutu pretilo je da dođe do opšte tuče, sve je počelo nakon duela Bertalan Kuna i Andreja Stojanovića, stvorila se velika gužva, ali su se strasti smirili, a nekolicina igrača zaradila samo žute kartone.

U 86. minutu Mladenović je mogao da poravna na 2:2, posle njegovog šuta lopta je u bari zastala na putu ka golu, a  Radovanović je izbacio u polje.