Burno u Nišu! Dva penala, isključenje Saše Ilića i podela bodova Radničkog i Čukaričkog!

11.12.2021

16:25

0

Brđani meč završili sa 10 igrača posle isključenja Stevanovića

20211122mrIlicSasa4 - Copyright MN Press

U 20. kolu Linglong Superlige, po raskvašenom terenu na niškom „Čairu“, Radnički i Čukarički odigrali su nerešeno 1:1.

Oba pogotka postignuta su iz penala. U 36. minutu Aleksa  Jovanović je u šesnaestercu domaćina nadmudrio Nikolu Aksentijevića koji ga je oborio, a sa 11 metara precizan je bio najbolji strelac Đorđe Jovanović, desetim golom u sezoni doneo je prednost.

Pre vodećeg pogotka gostiju, Nišlije su imale sjajnu priliku kada je Stefan Mitrović iz povoljne situacije dva puta šutirao, a golman Đorđe Petrović odlično reagovao i sačuvao mrežu. U 70. minutu Darko Pušakrić je srušio u kaznenom prostoru Filipa Kasalicu, dosuđen je penal koji je realiozovao Aleksandar Pejović i izjednačio na 1:1.

"Brđani" su do kraja meča ostali bez isključenog trenera Saše Ilića i Miladina Stevanovića koji je zaradio dve opomene. Nišlije nisu našle put do pobedonosnog pogotka, čak je Kovač u 90. minutu bio u prilici da donese sva tri boda gostima, ali je bio neprecizan.