Viljareal izbacio Atalantu iz Lige šampiona! U Bergamu se nadali do poslednjih trenutaka

19:55

0

U sredu se nije igralo zbog snega

Tan2021-12-9_195859327_0 - Copyright Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Utakmica između Atalante i Viljareala u okviru Lige šampiona nije odigrana u sredu kao što je planirano, zbog snega, ali jeste večeras. Slavili su gosti iz Španije sa 3:2 (2:0), čime su obezbedili drugo mesto u grupi i prolaz u nokaut fazu elitnog takmičenja.

Mančester junajted je već obezbedio prvo mesto, dok će Atalanta takmičenje nastaviti u Ligi Evrope. U UEFA takmičenjima, u nastavku sezone neće igrati ekipa Jang Bojs.

"Žuta podmornica" je povela veoma rano. U 3. minutu, Arnaut Danjuma je iskoristio pas Danija Pareha i zakucao loptu po sredini gola. U 42. minutu, bilo je i 2:0, kada je Etjen Kapu je loptu poslao pod prečku.

Novi gol je viđen u 51. minutu, kada je Danjuma dobio loptu od Đerara Morena i poslao je u donji desni ugao. Na 3:1 je u 71. minutu smanjio Ruslan Malinovski koji je u igru ušao 20 minuta ranije. "Boginju" je u igru vratio Duvan Zapata, pogotkom tačnije efektnim lobom u 80. minutu.

Žreb za Ligu šampiona zakazan je za ponedeljak u podne.