Ludilo u Rusiji, Zenit šokirao prvaka Evrope u 95. minutu! Istorijsko veče Tima Vernera bez nagrade

08.12.2021

19:41

0

Odlične uvodne utakmice poslednjeg kola Lige šampiona

Tan2021-12-8_20306744_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Dmitry Lovetsky

Kakvo ludilo u Sant Peterburgu! Evropski prvak Čelsi došao je da se bori za prvo mesto u Grupi H, dok je Zenitu bila obezbeđena Liga Evrope. Ipak, u meču sa dva preokreta i neočekivanim golovima na kraju je bilo 3:3

To je donelo Juventusu prvo mesto, jer je kod kuće pobedio novog šampiona Švedske Malme sa 1:0, tako da sada ima dva boda više.

Čelsi je u Rusiji poveo posle nepunih 90 sekundi, kada je Timo Verner postigao najbrži pogodak u istoriji “plavaca” u Ligi šampiona.

Ipak, Zenit nije poklekao, nastavio je da napada, tako da je u roku od tri minuta preokrenuo rezultat golovima Klaudinja u 38. i 41. preko Sardara Azmuna

Ipak, evropski prvak je evropski prvak. Verner je ovog puta bio asistent za Romelua Lukakua, koji je u 62. minutu doneo izjednačenje.

I onda je usledio ludi finiš meča. Kristijan Pulišić je uposlio Vernera, koji daje gol za drugi preokret na meču u 86. minutu. Tu, ipak nije bio kraj: Zenit je nastavio da napada, igrao je časno i usledila je nagrada u vidu gola Aleksandra Erohina u 95. minutu meča

Treba istaći golmana Čelsija Kepu, koji je skinuo nekoliko "zicera".

U Torinu nije bilo iznenađenja, iako je Malme bio hrabar.

Jedini gol na meču postignut je u 19. minutu, kada je Federiko Bernandeski fantastično centrirao - levom nogom sa leve strane - a Mojze Ken je bio brži od čuvara i glavom je prosledio loptu u mrežu.