Zapata bez poštovanja prema „staroj dami“! Atalanta u Torinu raspršila Juventusove snove o Ligi šampiona

19:40

0

"Bjankoneri" sve dalje od mesta koje dogodine vodi u elitu

Tan2021-11-27_185951803_0 - Copyright Tanjug/Fabio Ferrari/LaPreše via AP

Fudbaleri Atalante savladali su ekipu Juventusa u Torinu 1:0 u 14. koluitalijanske Serije A.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli sredinom poluvremena. Igrao se 28. minut kada je Berat Đimsiti proigrao Duvana Zapatu koji je veoma snažnim udarcem pogodio prečku, nakon čega se lopta odbila u mrežu Voćeha Ščešnog.

Najbolju šansu za izjednačenje Juventus je imao u petom minutu sudijske nadoknade. Paulo Dibala je izveo slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara od protivničkog gola. Argentinac je šutirao preko zida i pogodio gornji deo prečke nakon čega se lopta odbila u gol aut.