22:28

0

Jedan od najboljih mečeva sezone

Tan2021-11-20_231137628_0 - Copyright Tanjug/AP/Massimo Paolone

Fiorentina je u 13. kolu Serije A odigrala jednu od najboljih utakmica u sezoni, a zahvaljujući našem Dušanu Vlahoviću koji je u pobedi nad Milanom 4:3 (2:0), bio dvostruki strelac.

"Rosoneri" su ipak favoriti za osvajanje Skudeta ove godine, pa je tim trijumf još slađi. Ipak, ne treba zanemariti Zlatana Ibrahimovića koji je duel završio sa isto uspešnih šuteva kao "Silni".

Uspeo je Milan da se vrati u meč posle zaostaka od tri gola i to zahvaljujući Zlatanu Ibrahimoviću koji je dva puta matirao odbranu Fiorentine, ali snage za totalni preokret nije bilo.

Dankan i Saponara su u 15. i 45. razgalili navijače na "Artemio Frankiju", da bi Milan u poluvremenu napravio tri izmene, nadajući se preokretu.

Onda je Vlahović raspalio masu pogotkom u 60, da bi 120 sekundi kasnije uzvratio "Ibrakadabra".

Čuveni golgeter je reprizirao za 3:2 u 67. i drama je trajala do samog finiša.

Gonzales je pronašao Vlahovića u odlučujućem 85. minutu i tada je bilo jasno da povratka za goste nema, dok je autogol u poslednjim sekundama bio nedovoljna uteha.