Liverpul „oduvao“ Arsenal sa „Enfilda“! Klopova mašinerija napunila mrežu „tobdžija“

20:39

0

„Redsi“ slavili ubedljiv trijumf

profimedia-0644132534 (1) - Copyright Profimedia/Andrew Yates / Sportimage

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu Arsenala na "Enfildu" 4:0 u 12. kolu engleske Premijer lige.

Vodeći pogodak bio je delo senegalskog reprezentativca, Sadija Manea u 39. minutu nakon asistencije sjajnog Trenta Aleksander-Arnolda. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, pa se na pauzu otišlo sa 1:0.

U nastavku su domaći pojačali ritam i već u 52. minutu udvostručili vođstvo. Diogo Žota je iskoristio grešku Nuna Tavareša, a potom predriblao i Bena Vajta i golmaan Erona Ramzdejla, te zatresao praznu mrežu za 2:0.

Treći pogodak postigao je Mohamed Salah u 73. minutu. Žota je glavom proigrao Manea, koji je potom probio po levoj strani, te uposlio salaha kome nije bilo teško da skoro sa gol linije povisi na 3:0.

Konačan rezultat postavio je rezervista, Takumi Minamino, samo minut po ulasku u igru. Arnold je ubacio loptu sa desnog boka, a Japanac je neometano šutirao za konačnih 4:0 u 77. minutu.