Barsinim mukama nema kraja - nije joj dovoljno ni 3:0, Real čuva vrh Primere

06.11.2021

21:58

0

Nestvarno je kako Katalonci prosipaju bodove, „kralj“ odbranio „Bernabeu“ protiv Rajo Valjekana

Tan2021-11-6_19819705_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Lalo R. Villar

Posle dva remija i poraza u Primeri, Barselona ni sa gostovanja u Vigu nije donela tri boda, iako je na poluvremenu vodila 3:0! Selta je u nastavku golovima Jago Aspasa i Nolita izjednačila na 3:3.

Sekunde su delile goste od važnog trijumfa, međutim, iskusni Aspas je fantastičnim potezom, šutem sa 20 metara, matirao Ter Štegena i nastavio agoniju Barse.

Katalonci su u prvom poluvremenu za nešto više od pola sata stekli tri gola prednosti, izgledalo je da je čitav posao završen, međutim, u momentima kada je sve delovalo savršeno na terenu, zadesio ih je maler. Supertalentovani Ansu Fati je u samom finišu poluvremena zamenjen zbog povrede. Bio je to nagoveštaj problem u nastavku meča.

Upravo je Fati načeo mrežu Selte već u 5. minutu. Bio je u solo akciji po levoj strani, šutirao je iskosa, lopta je okrznula igrača domaćih i završila u suprotnom uglu - 1:0. Serhio Buskets je šutem sa 20 metara pogodio doni levi ugao i povisio na 2:0.

Usledila je sjajna kombinacija Gonzalesa i Đordija Albe posle čijeg centaršuta je Depaj efektno glavom matirao Ditura za 3:0.

U 52. minutu Jago Aspas je iskoristio grešku Ter Štegena, lopta je golmanu gostiju iskliznula posle šuta Galana iskosa, a  Aspas je sproveo u mrežu - 3:1.  Selti su u međuvremenu poništena dva pogotka, da bi Nolito u 74. minutu sjajno reagovao glavom i smanjio na 3:2, da bi Aspas u šestom minutu nadoknade vremena šokirao velikana sa „Nou Kampa“.

Za razliku od Barse, njen najveći rival ne posustaje. Real Madrid je pobedom protiv Rajo Valjekana (2:1) sačuvao prvo mesto posle 12 utakmica u španskom prvenstvu.

Ponovo je blistao Karim Benzema, koji je dao svoj 10. gol u prvenstvu ove sezone za Real Madrid. Francuski reprezentativac je pogotkom u 38. minutu duplirao prednost „kralja“, kojeg je u vođstvo doveo Kros posle samo 14 minuta igre. Počasni gol za goste postigao je Falkao.