Lampardovi "plavci" se ne šale: Čelsi preuzeo vrh tabele sa tri boda iz Njukasla

14:22 >> 14:50

0

Tim iz Londona pobedio svrake na Sent Džejms parku sa 2:0

Copyright Tanjug/Lindsey Parnaby/ Pool via AP

Fudbaleri Čelsija ostvarili su sigurnu pobedu na gostovanju u Njukaslu rezultatom 0:2 (0:1). “Plavci” su inicijativu od prvog sudijskog zvižduka brzo pretvorili u pogodak. Bio je to autogol Fernandeza u 10. minutu meča, nakon centaršuta Maunta i nespretne reakcije Argentinca u svom petercu.

Gosti su nastavili i posle gola da dominiraju terenom. Imali su siguran posed lopte i bolje prilike, ali su utakmicu prelomili tek golom Ebrahama u 65. minutu. Do kraja su znalački čuvali vođstvo, ne ostavljajući domaćinu previše prostora da se razmahnu. Ipak, Longstaf je uspeo da šutem iz daljine pogodi prečku, ali ne i da savlada Čelsijevog golmana Mendija.

Čelsi sa utakmicom više od najbližih konkurenata trenutno drži čelnu poziciju Premijer lige sa 18 bodova, dok je Njukals .a 13. mestu sa 11 bodova.