Vlahović ne promašuje kad gori: Het-trik neverovatnog Srbina! (VIDEO)

Autor: Dejan Petković

Mladi centarfor ljubičastih kao Bibars Natho sa "bele tačke"

Copyright Tanjug/AP

Iako ga navijači trenutno teraju, jer ne mogu da mu oproste odluku da odbije ponudu za produženjem ugovora, mladi centarfor Fjorentine Dušan Vlahović iz kola u kolo ruši klupske rekorde i to one koje je postavio legendarni Argentinac Gabrijel Omar Batistuta.

Vlahović je u 44. minutu utakmice protiv Specije na "Artmeio Frankiju" u Firenci izveo svoj 16 penal za Violu i nije prekinuo seriju preciznih udaraca sa 11 metara. Fjorentina zahvaljujući slavila je ubedjivu pobedu 3:0, a naš fudbaler postigao je svoj drugi het-trik u karijeri.

Drugi gol na meču postigao je u 62. minutu na asitenciju Odriozole, dok je tačku na ovaj meč stavio 12. minuta kasnije svojim trećim golom nakon proigravanja Kaljehona.

Tanjug/AP

Sa ovim het-trikom Vlahović je došao do "kote 8" u ovoj sezoni, tako da je ispred njega samo Ćiro Imobile iz Lacija sa devet postignutih golova. Takođe, napredovao je i na klupskoj listi najboljih strelaca. Pretekao je legendarnog Gabrijela Omara Batistutu koji je u kalendarskoj 1998. godine postigao 23. gola, a zatim je skinuo sa drugog mesta i čuvenog Luku Tonija, koji je 2006. godine bio strelac 24 pogodaka. POGLEDAJ GALERIJU

Ispred srpskog reprezentativca sada se nalazi samo Šveđanin Kurt Roland Hamrin koji je sredinom prošlog veka postigao 27 golova u jednoj godini. I ovaj rekord mogao bi biti oboren, budući da Vlahoviću i Fjorentini do kraja 2021. godine ostaju još osam utakmica.

Sledeća je u nedelju protiv Juventusa u Torinu.

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2021/10/01/64c4e9aeb45738d81958cb88/uhd/64c4e9aeb45738d81958cb88.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9aeb45738d81958cb88",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/thumb/890651_t_1635586084.png",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});