EFL KUP: Arsenal rutinski protiv Lidsa, Čelsi prošao posle penala

21:40

0

Uzbudljivo kolo engleskog Liga kupa

Tan2021-10-26_225430738_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Lidsa 2:0 u četvrtom kolu engleskog Liga kupa.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja pa se na pauzu otišlo bez golova. Vodeći pogodak za londonsku ekipu postigao je defanzivac, Kalum Čejmbers u 55. minutu posle asistencije Nikolasa Pepea, da bi drugi dao mladi napadač, Edvard Nketija, u 69. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Čelsi je na svom stadionu remizirao sa ekipom Sautemptona - 1:1 u regalnom delu, da bi posle penala (4:3) domaća ekipa izašla kao pobednik.

Vodeći gol postigao je Kai Haverc u 44. minutu posle asistencije Hakima Zijeha, dok je izjednačujući pogodak dao Če Adams u 47. minutu. Do kraja nije bilo promene rezultata, pa su usledili penali.

Za londonski tim su pogađali Markus Alonso, Hadson Odoi, Ben Čilvel i Ris Džejms, a za Sautempton Adam Armstrong, Šejn Long i Oriol Romeu. U redovima domaćih neprecizan je bio Mejson Maunt, dok su na drugoj strani promašivali Teo Volkot i Vil Smolboun.

Kvins Park Rendžers i Sanderlend su odigrali meč bez golova, pa je pobednika odlučivalo izvođenje jedanaesteraca. Gostujući fudbaleri su bili precizniji i sa 3:1 se plasirali u narednu rundu.