Kvalifikacije za SP: Portugal i Ronaldo poslali poruku „orlovima“, Albanci napravili haos i izazvali prekid meča sa Poljskom

21:13

0

Danci zadržali perfektan učinak, BiH uzela bod u Ukrajini

Kristijano Ronaldo - Copyright Tanjug/(AP Photo/Joao Matos

U kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru, Portugal je u grupi A čitav posao protiv Luksemburga završio do 18. minuta, poveo 3:0, da bi na kraju je slavio sa ubedljivih 5:0.

Kristijano Ronaldo je dva puta sa bele tačke matirao golmana gostiju Morisa, u 8. kao i u 13. minutu, francuski sudija Benoa Bastien je ispravnost svoje odluke proveravao sa VAR sobom. Bruno Fernandeš je potom povisio na 3:0 i izabranici Fernanada Gomeša su već mogli da se okrenu narednim utakamicama, protiv Irske i Srbije u novembarskom ciklusu.

U nastavku meča Paljinja je povisio na 4:0, Ronaldo je trećim pogotkom postavio konačnih 5:0.

U grupi C fudbaleri Švajcarske drže korak za evropskim prvakom Italijom, na gostovanju Litvaniji u prvom delu su overili pobedu golovima Embola (dva) i Štefena, a Gavranović je u samom finišu postvaio konačnih 4:0.

Reprezentacija Danske je zabeležila osmu uzastopnu pobedu u grupi F, uz gol razliku 27:0! Mele je matirao odbranu Austrije u 53. minutu za savršeno putovanje svog tima na Mundijal u Kataru.

U ovoj grupi jednako je neizvesna borba za mesto koje vodi u baraž, Škoti su se mučili protiv Farskih Ostvra obedili 1:0 i zadržali drugo mesto, a Izareal je u igri posle trijumfa nad Moldavijom od 2:1.

U grupi I jedan od odlučujućih  mečeva za mesto koje vodi u baražu odigrali su Albanija i Poljska. Posle vodećeg pogotka Šviderskog u 77. minutu, i slavlja gostujućih fudbalera, domaća publika ih je gađala raznim predmetima pa je meč prekinut, a malo kasnije i nastavljen.