Srbijo, ispala si od prvaka sveta! Argentinci, zbog ovog sramnog poteza morali ste da prepustite tron istinskim majstorima futsala! (VIDEO)

03.10.2021

21:12

0

Veliki majstor Rikardinjo objedinio titule evropskog i planetarnog šampiona

Copyright Profimedia/Alfredas Pliadis

Futsal reprezentacija Portugala osvojila je titulu prvaka sveta, pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Kaunasu savladala branioca titule Argentinu 2:1 (1:0).

Portugalci su objedinili evropsku i svetsku titulu, a junak trijumfa bio je dvostruki strelac Pani Varela u 15. i 28.minutu. Strelac za Argentinu bio je Anhel Klaudinjo u 28. minutu.
Meč je skandaloznim potezom obeležio futsaler Argentine Kristijan Boruto, koji je u finišu prvog poluvremena pesnicom udario čuvenog Rikardinja u stomak i zaradio isključenje.

Bronzanu medalju osvojio je Brazil, koji je u meču za treće mesto savladao Kazahstan 4:2.

Podsetimo, Portugalci su na putu do titule u osmini finala savladali Srbiju 4:3 posle produžetaka.

Izvor: Tanjug